Budućnost u Podgorici srušila Odenze

Piše: Ognjen 434 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dejan Starčević / ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti ostvarile su četvrtu pobjedu u DELO EHF Ligi šampiona ove sezone – izabranice Bojane Popović u derbiju 12. kola elitnog takmičenja u „Bemax areni“ su savladale Odenze 27:24 (13:10).

U duelu protiv tima koji ih je ubjedljvo porazio u prvom međusobnom duelu (30:21), Majda Mehmedović i saigračice kontrolisale su dešavanja na terenu tokom svih 60 minuta, od starta su nametnule svoj ritam, zaustavile glavna oružja protivnika, Barbara Arenhart je bila sjajna na golu (22 odbrane), Itana Grbić, Jovanka Radičević i Majda Mehmedović raspoložene u napadu, pa velika pobjeda nije mogla da izostane.

Novom pobjedom naše djevojke ostale su i ugri za četvrtu poziciju u grupi koja bi donijela i lakšeg protivnika u osmini finala.

Naredni meč naša ekipa igra 29. januara kada u Podgoricu stiže mađarski Đer.

BUDUĆNOST – ODENZE 27:24 (13:10)

Podgorica – “Bemax arena”. Igrano bez prisustva publike: Sudije: Andorka i Huker (Mađarska). Sedmerci: Budućnost 4 (2), Odenze 4 (4). Isključenja: Budućnost 10, Odenze 4 minuta.

Budućnost: Atingre, Arenhart 1 (22 odbrana), Radičević 9 (2), Popović, Džaferović 2, A. Marsenić, Pavićević, Pino 2, Ramusović, Mehmedović 5, Grbić 7, Vukčević 1.

Odenze: Rajnhart (četiri odbrane), Vester (dvije odbrane i sedmerac), Kindbel, Abing 10 (2), Johansen, Da Silva Kintino 3, Iversen, Larsen, Hald 1, De la Kur, Ikehara 1, Hejlund 5, Valen 1, Rej 3 (2).