Budućnost srušila Mornar i izborila finale ABA lige

Filip
Piše: Filip 247 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Voli pobijedili su Mornar 78:92 i izborili finale ABA lige.

Tim Dejana Milojevića je sa 2:0 riješio seriju i sada čeka rivala pošto će Crvena Zvezda i Igokea u majstorici u utorak odlučiti o pobjedniku.

Nakon izjednačenih 20 minuta, “plavi” su u nastavku bili dominantni u svim elementima, imali mnogo raspoloženih igrača, sjajan šut i dobru energiju u odbrani.

Odlučujuću prednost stekli su u finišu treće četvrtine, kada su sa tri vezane trojke došli do 15 razlike.

Ukupno su domaći dali 28 poena u nastavku i nijesu imali šansu ni da ugroze trijumf tima Dejana Milojevića.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u pobjedničkom timu i ubacio je 21 poen. Vrlo važnu ulogu imao je Dela Vale, koji je dao 17 poena i ubacio pet trojki, 14 poena ubacio je Rid uz devet skokova.

Kod Mornara koji je u drugom poluvremenu dao samo 28 poena, najefikasniji je bio Nidam sa 13, 12 je ubacio Smit, 11 Vranješ.