Budućnost srušila Ferencvaroš, sa +3 na revanš!

Piše: Ognjen 181 pregleda Dodaj komentar

Za šest dana u Budimpešti, rukometašice Budućnosti braniće tri gola prednosti iz prvog meča osmine finala DELO Lige šampiona – u veoma uzbudljivom meču u „Bemax areni“, izabranice Bojane Popović savladale su Ferencvaroš rezultatom 22:19 (11:7).

Naše šampionke su na poluvremenu vodile 11:7, istu razliku imale i u 38. minutu (14:10), ali su onda stale u napadu.

Mađarski tim je to iskoristio i serijom 6:0 preokrenuo na 16:14, ali su izabranice Bojane Popović smogle snage da opet povedu – 20:18.

Katrin Klujber svojim drugim pogotkom je smanjila na 20:19, ali je u završnici izuzetno raspoložena bila i Jovanka Radičević, koja je 56 sekundi prije kraja pogodila za 21:19.

Gabor Elek je zatražio tajm-aut na 38 sekundi do kraja, ali je Armej Atingre odbranila šut Emili Belk.

Budućnosti je ostalo 19 sekundi za posljednji napad, a Popovićeva je nakon tajm-auta odlučila da rizikuje i napadne bez golmanke.

Rizik se isplatio, jer je Alison Pino pogodila za tri razlike pred revanš za sedam dana.

BUDUĆNOST – FERENCVAROŠ 22:19 (11:7)

Podgorica – „Bemax arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Nastase, Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost 3 (2), Ferencvaroš 3 (2). Isključenja: Budućnost, Ferencvaroš 10 minuta.

Budućnost: Atingre (tri odbrane i sedmerac), ARENHART (12 odbrana), RADIČEVIĆ 7, Popović, DŽAFEROVIĆ, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Pavićević 1, PINO 4 (2), Maslova, RAMUSOVIĆ 5, MEHMEDOVIĆ, Kadović, GRBIĆ 3, Vukčević 2.

Ferencvaroš: Hadfi, Janurik, BIRO (15 odbrana), Balai, Sučanski 3, Kišfaludi, Štole, Kovač 2, BELK 5, MARTON 2, MALESTAJN 2 (2), Tot, KLUJBER 2, KOVAČIČ 3, BENKE.