Budućnost opravdala ulogu favorita u Novom Mestu, još dva ispita do 1. mjesta pred plej-of

Filip
Piše: Filip 170 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su danas u Novom Mestu ekipu Krke 90:70 (19:20, 25:13, 25:16 i 21:21), u utakmici 29. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel u dvorani Morača 70:62, zabilježio je 20. pobjedu i ostao u trci za prvo mjesto u ligaškom dijelu šampionata.

Na početku skromni domaćin je sa nekoliko trojki kažnjavao neagresivnost lidera u odbrani, poveo 15:7, ali su Podgoričani već do isteka 1. četvrtine, košem Nikole Ivanovića uz zvuk sirene, stigli na minimalan zaostatak (20:19).

U drugih 10 minuta na terenu je postojao samo jedan tim – Budućnost je igrala raznovrsno, sigurno i iz minuta u minut povećavala prednost, do rekordnih plus 16 (44:28) nakon trojke Džastina Kobsa. Do odmora je Rok Stipčević pogodio trojku, a Jure Škifić ubacio polaganje za 33:44.

Domaći su u nastavku dva puta prišli na jednocifren zaostatak (36:45 i 39:48), ali to je bilo sve. Ivanović je opet „prevario” sirenu i zaključio 3. dionicu trojkom za 20 razlike (69:49).

Trojkom Danila i košem Zorana Nikolića nakon ofanzivnog skoka, „plavi” su šest minuta i 10 sekundi prije kraja otišli na rekordnih plus 25 (80:55).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 18, Nikola Ivanović ubacio je 12, a poen manje Amedeo Dela Vale.

U ekipi iz Novog Mesta najbolji je bio Adin Vrabac sa 15 koševa.

Ekipu Budućnosti do kraja ligaškog dijela šampionata očekuju dueli sa Igokeom 14. aprila u Podgorici i Mornarom četiri dana kasnije u Baru.