Budućnost na otvaranju poražena u Bukureštu

Piše: Reprezentacija.me 193 pregleda Dodaj komentar

Prvih 30 minuta je pokazalo da novi tim Budućnosti ima kvalitet da bude konkurentan u Ligi šampiona, ali bilo je to premalo da bi dvostruki prvak Evrope i pomislio da može do dobrog rezultata na otvaranju elitnog takmičenja.

Izabranice Bojane Popović su izgubile u Bukureštu od Rapida (32:27), a sve je maltene bilo riješeno početkom drugog poluvremena kada je domaćin za samo nekoliko minuta serijim 5:0 pobjegao na 24:18.

“Plave” su bile odlične u prvom dijelu, četiri puta su i imale prednost od gola razlike, a na veliki odmor se pošlo sa egalom – 15:15.

Očekivao se pad u igri, ili da Rapid doda gas, i to je viđeno u nastavku – tako je Budućnost dala samo tri gola za nešto manje od 13 minuta i bilo je jasno da ide ka porazu.

Ivona Pavićević je sa sedam golova bila najefikasnija u Budućnosti, Jelena Radivojević je postigla šest, a četiri Jelena Vukčević…

Anđela Janjušević se sa osam istakla u Rapidu, dok je četiri puta mrežu bivšeg kluba tresla naša rukometašica Milena Raičević.

Budućnost naredne nedjelje u 2. kolu dočekuje Brest koji je u subotu na svom terenu savladao Vajpers 30:27.

RAPID – BUDUĆNOST 32:27 (15:15)

Bukurešt – Dvorana „Polivalent”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Duičinov, Gorecov (Bugarska). Isključenja: Rapid 2, Budućnost 4 minuta. Sedmerci: Rapid 6 (6), Budućnost 5 (4).

Rapid: Ćuka (dvije odbrane), Dujndam (11 odbrana i sedmerac), Gonsales, Gorškova 1, Bučeski, Kasoma 5, Lopes, Kujate 3, Koršoš 3, Fernandes 1, Ernandes, Polman 5, Janjušević 8 (6), Raičević 4, Ristovska 1, Grožav 1.

Budućnost: Atingre (tri odbrane), Hauge Sakura (devet odbrana), Marsenić, Vukčević 4 (4), Godeč 1, Danijelson 1, Popović, Kuzmanović, Ivanović 1, Radević 1, Bulatović 2, Tomova 3, Radivojević 6, Kadović 1, Pavićević 7.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
IZVOR: Vijesti