Budućnost je i dalje u igri: “Plavi” savladali Zvezdu i produžili seriju

Filip
Piše: Filip 169 pregleda Dodaj komentar

Finalna serija ABA lige se nastavlja – košarkaši Budućnost Volija savladali su večeras Crvenu zvezdu 75:71 u trećem meču finala regionalnog takmičenja.

Budućnost je uspjela da smanji na 2:1 u finalu, odbranila je domaći teren u prvom meču, a naredni susret je na programu u ponedjeljak (20.30) takođe u “Morači”.

Od samog starta viđena je velika borba na obje strane. Agresivna odbrana, mali broj poena, te rezultatska klackalica i konačan bijeg Budućnosti, uz sjajnog Amedea dela Valea obilježili su večerašnju utakmicu.

Nakon što je prednost od početka meča išla sa jedne na drugu stranu, Budućnost na tri minuta i 32 sekunde do kraja treće četvrtine preokreće utakmicu. Vodila je Zvezda u tom momentu 44:41, ali je tim Dejana Milojevića serijom 10:0 (od toga osam poena Melvina Edžima) uspio da preokrene i do kraja susreta nije ispuštao prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila sedam poena.

Igrač utakmice i heroj Budućnosti je Amedeo dela Vale. Italijan je meč završio sa 17 poena, ubacio je četiri trojke, a najbitniju na 40 sekundi do kraja kada je odgovorio na prethodnu trojku Ognjena Dobrića i svoju ekipu odveo na plus četiri – 73:69.

Dela Valea su pratili Nikola Ivanović i Danilo Nikolić sa po 11 poena.

Kod Crvene zvezde istakao se Džordan Lojd sa 19 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio dva poena manje.