Budućnost izgubila titulu: “Plavi” poraženi od Zvezde

Piše: Vladan 728 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivo su poraženi u odlučujućem, petom, meču za titulu ABA lige.

Novi šampion ABA lige, Crvena zvezda, pobijedila je rezultatom 97:54.

Večerašnje finale pratili su mnogi incidenti prije meča. Košarkaši Budućnosti su gađani raznim predmetima, navijači su ulazili u teren. Meč je kasnio skoro sat, jer su gosti izašli sa parketa…

Budućnost je od prvih devet šuteva realizovala samo jedan, a nekoliko puta nije pogodila ni obruč.

Noris Kol je nekako održavao svojoj ekipi „glavu iznad vode”, ubacio trojku za 23:18, ali je onda krenula serija Zvezde 16:2, kojom je na četiri i po minuta do poluvremena pobjednik riješen (39:20).

To nije bio kraj muka, jer je već na poluvremenu bilo 47:21 i negativni rekord Budućnosti u ABA ligi, postavljen u drugom činu finala (107:69), bio ugrožen. I srušen je, jer je na kraju bilo minus 43.

Držali su se “plavi” do završnice prve četvrtine, nakon koje su zaostajali pet poena, ali je već u drugoj dionici domaćin stekao ogromnu prednost, pa je nastavak utakmice bio čista formalnost.

Na kraju im treba čestitati što su uopšte igrali i sačuvali dignitet lige, koja je ozbiljno poljuljana dešavanjima iz finalne serije plej ofa.

Jasno je da će predstavnici klubova morati da što prije sjednu za sto, kako bi ovo takmičenje od sljedeće sezone bilo praćeno prije svega zbog zbivanja na parketu.

Ako je to uopšte bitno, najefikasniji u redovima Budućnosti Noris Kol sa devet, po sedam su dodali Džekson, Gordić, Bitadze i Vilijams.

Domaći su pogodili 16 trojki, najefikasniji sa 21 poenom Rivers.