Budućnost dobila crnogorski derbi u polufinalu ABA lige

Piše: Ognjen 262 pregleda Dodaj komentar
Foo: ABA liga / KK Buducnost Voli

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar 97:88 u prvoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige.

Barani su prijetili brejkom sve do sredine treće četvrtine, a onda su Podgoričani preuzeli kontrolu i rutinski priveli meč kraju.

Mornar je napadački blistao u uvodnoj dionici. Imali su gosti +8 (20:12), ali su “plavi” do malog odmora uspjeli da smanje na 31:28.

Rezultatska neizvjesnost obilježila je drugi period u kome je Budućnost vodila sa šest poena prednosti (51:45), ali na kraju poluvremena samo pola koša viška za domaće 52:51.

Budućnost je u prvom poluvremenu izvela 25 bacanja, od čega je promašila čak deset.

Mornar je dobro otvorio treći kvartal, na krilima Dereka Nidama i Ajzee Vajtheda došao je do vođstva 61:56, nakon čega je uslijedila serija Budućnosti 7:0.

Od tada “plavi” nisu ispuštali vođstvo. Pred završnih deset minuta domaći su vodili 77:69, a onda preciznim šutevima za tri poena održavali sigurnu prednost tokom posljednje četvrtine.

Revanš je u petak u Topolici. Budućnost bi se u slučaju novog trijumfa plasirala u finale, dok će Barani juriti majstoricu.