Arso Milić zlatni u Koimbri

Piše: Reprezentacija.me 2.6k pregleda Dodaj komentar

ArsoMilicCrnogorski džudista Arso Milić osvojio je zlatnu medalju, dok je njegova sestra Mirjana Milić bila bronzana na Evropskom kupu za kadete u portugalskoj Koimbri.

Milić je danas u finalnom meču kategorije do 73 kilograma pobijedio Italijana Anđela Mirablea.

On je u grupi savladao Portugalca Žoao Rodrigeza, Španca Ksavijera Visentea Kazorlu i Izraelca Ora Hasana, dok je u polufinalu bio bolji od Gruzijca Anrija Egutidzea. U kategoriji do 73 kilograma nastupilo je 35 takmičara.

U ženskoj konkurenciji Mirjana Milić je bronzano odličje osvojila u kategoriji do 57 kilograma.

Milić je u grupi bila bolja od Portugalke Ane Neveš, Britanke Eliš Voker i Italijanke Anite Ćantini. U polufinalu poražena je od Izraelke Ariel Bazalel, dok je u meču za bronzanu medalju bila bolja od Slovenke Barbare Bizilj.

U kategoriji do 57 kilograma nastupilo je 38 takmičarki, a zlatno odličje osvojila je Izraelka Bezalel.

Crnogorski džudisti nastup na evropskoj sceni nastaviće narednog vikenda u Češkoj.

Izvor: cdm.me

KLJUČNE RIJEČI: , , , ,