“Ajkule” stale u napadu: Sedam minuta bez gola za poraz od Australije

Piše: Ognjen 189 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski vaterpolisti vodili su 2:0 na početku meča, pa 8:6 u uvodu posljednje četvrtine, ali nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat protiv Australije – nakon lijepe startne pobjede nad Srbijom, stigao je poraz u 2. kolu finalnog turnira Svjetske lige (9:8).

Ishod i nije možda ni mogao da bude drugačiji, jer su “ajkule” zatajile u napadu, kada je trebalo da prelome meč, u kome u posljednjih sedam minuta nisu postigle gol.

Crna Gora je odlično počela meč i povela 2:0, golovima Konstantina Averke i Vladana Spaića iz igre. Bogdan Đurđić zatim nije iskoristio peterac, što je bio momenat koji je okrenuo tok meča. Opasni Luk Pavilard je sa dva brza gola izjednačio, a “ajkule” nakon promašenog penala dugo nisu mogle da vrate napadački ritam.

Australijanci su preokrenuli na 3:2, da bi Averka sa igračem više donio izjednačenje na kraju druge četvrtine.

U trećoj je viđen ohrabrujući napadački učinak Crne Gore – četiri gola postigao je Gojkovićev tim, uz dobru realizaciju igrača više. Stefan Vidović je vratio prednost (4:3), a Australiju je u igri držao Pavilard.

Vlado Popadić je efektnim golom pogodio za 7:6, a ukus pobjede mogao je da se osjeti početkom posljednjeg perioda, kada je Dušan Matković vratio dva gola prednosti.

I opet je stao napad, bilo je šansi da se prelomi meč, a kada nisu realizovane stigle su kazne, preko Metjua Bajrnsa, koji je sa dva pogotka donio izjednačenje, a za seriju 3:0 pogodio je nezadrživi Pavilard iz peterca, dva minuta i 17 sekundi prije kraja meča…

Mogla je Crna Gora do remija i peteraca, ali nije iskoristila posljednji, a treći uzastopni napad sa igračem više.

Dva gola postigao je Averka, po jedan Popadić, Vidović, Vujović, Matković, Spaić i Banićević.

U australijskom timu Pavilard je upisao čak pet.

Crna Gora u nedjelju od 18 sati igra sa Španijom.

AUSTRALIJA – CRNA GORA 9:8 (2:2, 1:1, 3:4, 3:1)

Strazbur – Bazen „Kibicenau”. Gledalaca: 300. Sudije: Periš (Hrvatska), Penšo (Francuska). Igrač više: Australija 3 (1), Crna Gora 11 (4). Peterci: Australija 2 (2), Crna Gora 1 (0).

Australija: Porter (pet odbrana i peterac), Marsden 1, Ford, Negas, Pauer, Mekdženet, Pavilard 5 (2), Holden, Bajrns 2, Pat, Put 1, Edvards, Hedžis.

Crna Gora: Andrić (10 odbrana), Mršić, Radović, Averka 2, Murišić, Popadić 1, Vidović 1, Đurđić, Vujović 1, Spaić 1, Matković 1, Banićević 1, Tešanović.