Agonija Jovetića sa povredama, debakl Herte u berlinskom derbiju (VIDEO)

Piše: Ognjen 226 pregleda Dodaj komentar

Herta se bori za opstanak, a agonija Stevana Jovetića sa povredama se nastavlja – crnogorski reprezentativac napustio je gradski derbi protiv Union Berlina već u 20. minutu.

Herta je u jednom od ključnih mečeva za opstanak, koji je dočekala na pretposljednjem mjestu – u zoni direktnog ispadanja, bez crnogorskog reprezentativca izgubila 4:1 i još više otežala situaciju.

Jovetić se nakon jedne akcije i centaršuta požalio povredu, tražio izmjenu, a onda desetak sekundi kasnije, dok je rival imao posjed lopte, sjeo na travu Olimpijskog stadiona.

Koliko je bio nervozan, govori i to da je prilikom izlaska dobio žuti karton, a da je potom šakom udario u klupu.

Statistika kaže da je ovo njegova četvrta povreda u dresu Herte, zbog čega je ove sezone već propustio osam utakmica.

Postigao je šest golova i najbolji je strijelac tima koji od prošlog kola vodi Feliks Magat.

Deset minuta nakon Jovetićevog izlaska, Herta je primila prvi gol – pogodio je Japanac Haraguči.

Izjednačenje je stiglo u 49. minutu, autogolom Baumgartla, ali do kraja meča potop Herte – Promel u 53, Beker u 74. i Mičel u 85. minutu donijeli su Union Berlinu najslađu pobjedu.