Zvezdo i Monako izborili plasman na F4 FIBA Lige šampiona

Piše: Ognjen 639 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Banvita pobjedili su Monako rezultatom 75:74 u revanšu četvrtfinala FIBA Lige šampiona, ali su se ‚Kneževi‘ plasirali na završni turnir zahvaljujući trijumfu u prvom meču.

Tim crnogorskog selektora Zvezdana Mitrovića je u prvom meču, odigranom u Turskoj, slavio sa 85:77, a sam početak revanša protekao je u znaku gostujućeg tima. Samo sedam minuta bilo je potrebno ‚Kneževima‘ da stignu do dvocifrene prednosti, ali su brzo pali, što je Banvit iskoristio i potpuno se vratio u meč.

Na kraju prvog poluvremena, gosti su imali tri poena prednosti, a u narednih 20 minuta viđen je egal u kojem se Banvit mnogo bolje snašao. Pred posljednji minut, Banvit je imao pet poena prednosti, ali su Elmedin Kikanović i Džerald Robinson spriječili iznenađenje.

Upravo je Robinson bio najbolji u trijumfu Monaka sa 30 poena i sedam skokova, dok je Kikanović dodao 15.

Na drugoj strani, Endi Rotins sa 19 poena i pet skokova predvodio je Turke, dok je Toni Tejlor dodao 14 poena i osam asistencija.

‚Fajnal for‘ Lige šampiona na programu je od 4. do 6. maja, a preostali učesnici biće poznati sjutra.  Mursija ima prednost u odnosu na Karšijaku, Bajrojt je slavio u prvom meču protiv Ludvigsburga, dok je AEK bio bolji od Strazbura.