Zvezda srušila vicešampiona Evrope

Piše: Ognjen 729 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Olimpijakos 89:78 u 19. kolu Evrolige.

Ekipa Dušana Alimpijevića prekinula je niz od tri poraza i savladala zvaničnog vicešampiona Evrope.

Zvezda je bila bolja u prvom dijelu, imala i 12 poena prednosti, ali se Olimpijakos vratio u nastavku.

Kriza Beograđana započela je kod rezultata 45:37 kada je nezadovoljan jednom sudijskom odlukom trener Alimpijević zbog protesta dobio dvije tehničke greške i bio isključen, pa su gosti sa četiri pogođena bacanja uhvatili priključak.

Imao je Olimpijakos osam poena viška, ali je Zvezda ponajviše zahvaljujući fantastičnom Dilanu Enisu došla do preokreta i pobjede.

Solidnu partiju je na debiju pružio i novi centar Alen Omić koji je upisao šest poena (četiri važna u finišu) i četiri skoka.

Dilan Enis je bio igrač utakmice jer je pogodio četiri trojke, ukupno 21 poen za samo 17 minuta u igri. Po 11 koševa upisali su Dangubić i Ročesti, a naš Milko Bjelica dodao je devet.

U taboru Atinjana 16 poena Spanulisa, a 14 Robertsa.

Fenerbahče je na svom parketu savladao Barselonu 86:82. Vonamejker upisao je 24 poena, jedan manje dodao je Nikolo Meli. Sa druge strane 21 poen Ertela, a 20 Ante Tomića.

CSKA je bio bolji od Bamberga 81:72, uz 20 poena Nanda De Koloa. Rajt je dao 11 koševa za njemački tim.