Zvezda slavila, Mornar prokockao plus 15 u Beogradu

Piše: Ognjen 664 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara poraženi su od Crvene zvezde u Beogradu 82:71, u meču 20. kola ABA lige. Barani su pretrpjeli 13. poraz, dok je šampion regionalne lige zadržao maksimalan učinak.

Mornar je odlično otvorio meč, Voler i Pavić su bili precizni za tri poena, a potom je pogodio Elis za plus osam (15:7), pa je Radonjić morao da zatraži tajm-aut.

Međutim, Mornar je nastavio sa sjajnom igrom nakon toga i ubrzo stigao do dvocifrene prednosti (18:7). Nakon prvih 10 minuta Barani su imali 14 poena prednosti (23:9).

Gosti su na startu druge četvrtine stekli rekordnih plus 15 29:14, da bi tek u završnici prvog dijela Zvezda reagovala i poenima Simonovića i Lazića prišla na minus sedam (41:34).

Ta razlika bila je i na poluvremenu 43:36.

Mornar je i drugi dio otvorio bolje, pa je sredinom treće dionice opet stigao do +14 (52:38).

Ipak, do kraja tog dijela Zvezda je dominirala. Gudurić i Dženkins su pogodili za tri poena, pa je domaćin brzo prišao na minus četiri 52:48.

Mornar je nakon toga vezao četiri poena, ali je Zvezda na krilima Lazića i Simonovića preokrenula do kraja trećeg perioda 57:56.

Domaćin je meč prelomnio početkom posljednje četvrtine. Gudurić i Bjelica su kombinovano ubacili deset poena i Zvezda je u 32. minutu stekla devet poena prednosti 67:58, a potom rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Simonović sa 15, dok je Čarls Dženkins ubacio 12 poena.

U ekipi Mornara najbolji je bio Antabija Voler sa 15, dok su po deset poena ubacili Vukota Pavić i Kamerun Tetum.

Mornar će u narednom kolu, 4. februara, ugostiti Cedevitu.