Zvezda razbila Galatasaraj za novi korak ka četvrtfinalu!

Piše: Ognjen 735 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su Galatasaraj 77:58 u 23. kolu Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića odigrali su još jedan sjajan meč i približili su se plasmanu u četvrtfinale elitnog takmičenja. Odbrana sjajna, napad vrlo dobar bili su dovoljni da se razbije turski sastav koji je bio u kakvom takvom priključku tek desetak minuta.

Nakon izjednačene prve četvrtfine, Zvezda je u drugom periodu osigurala trijumf dobivši četvrtinu 28:12 za 19 razlike na poluvremenu. Do kraja nije uspio turski tim da priprijeti, pa su crveno-bijeli stigli do 13. pobjede ove sezone.

Lazić je blistao, ubacio je 17 poena, čak pet trojki, a sve bez promašaja iz igre. 16 poena uz osam skokova imao je Kuzmić, 12 je dodao Simonović, 11 Dženkins, deset Tompson. Na drugoj strani dvocifren samo Micov sa 11 poena.

Zvezda je sa 13 pobjeda ima dvije više od Darušafake koja je deveta i ima meč manje.

Derbi je pripao Fenerbahčeu koji je pobijedio Olimpijakos 67:64 i sada ima trijumf manje od Grka. CSKA je rutinski pobijedio Makabi 93:81 uz 11 poena Teodosića.