Zvezda poravnala rezultat u finalnoj seriji

Piše: Rajko 582 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene Zvezde i Budućnosti odigrali su večeras u Beogradu drugi meč finalne serije ABA lige. Slavili su domaći rezultatom 69-59.

Tvrdo je počeo drugi meč finalne serije. Od samog početka igralo se koš za koš, tvrdo pod obručima, tako da nijedna ekipa nije uspijevala da napravi osjetljivu prednost. Zvezda je koševima Ročestija i Jankovića napravila +4 sto je i održala do  kraja četvrtine 17-13.

I druga četvrtina je nastavljena u istom ritmu. Na četiri minuta do poluvremena Zvezda je uspjela da napravi +10 ali su se onda razbudili momci u plavom i nisu dozvolili protivniku da napravi veću razliku.

Nastupio je prazan hod Zvezde što je Budućnost znalački iskoristila pa trojkom Godrića, poenima Dolmana istopila prednost Zvezde da bi Nikola Ivanović trojkom u posljednjim sekundama četvrtine donio poravnanje rezultata 31-31.

Furiozan start drugog poluvremena ekipe iz Podgorice. Nastavak serije iz druge četvrtine koja je iznosila 20-2 za “plave” koji su u ovom periodu meča uspjeli da na krilima Gordića i Ivanovića naprave prednost od osam poena. Do kraja četvrtine je Zvezda ipak uspjela da smanji tu prednost na samo jedan poen zaostatka.

Poenima Džejmsa Feldina, Zvezda je na početku posljednjeg dijela meča prešla u vođstvo.

Teško se dolazilo do poena na oba koša u posljednjoj četvrtini. Ipak, do kraja susreta, košarkaši su bili smireniji, fokusiraniji i uspjeli da dođu do pobjede.

Poenima Alena Omića Zvezda je poravnala rezultat u finalnoj seriji na 1-1. Serija se sada seli u Podgoricu gdje će biti odigrane naredne dvije utakmice.

Najefikasniji u ekipi Zvezde večeras je bio Alen Omić sa 15 postignutih poena. Tejlor Ročesti je ubacio 11 a Ognjen Dobrić 10 poena.

U ekipi podgoričke Budućnosti Nemanja Gordić je pružio blistavu partiju sa 22 poena koji je meč završio i sa pet ličnih, Džastin Dolman je upisao 10 a Nikola Ivanović 9.