Zvezda gazi – pao je i Brose Bamberg

Piše: Ognjen 716 pregleda Dodaj komentar

Crvena zvezda je savladala Brose Bamberg 74:60 i tako opravdala ulogu favorita u 24. Kolu Evrolige.

Sredinom treće dionice je djelovalo da će četa Dejana Radonjića s lakoćom dobiti večerašnji susret, “crveno-bijeli” su imali višak od 25 poena (56:31), ali je njemački predstavnik uspio da se vrati i zakomplikuje situaciju po pitanju konačnog ishoda.

Ipak regionalni šampion je uspio da iskontroliše rezultat u finišu i upiše četrnaesti ovosezonski trijumf.

Crvena zvezda je u ovaj meč ušla bez pleja Stefana Jovića, ali se njegov izostanak nije previše osjetio u igri “crveno-bijelih”. Početak susreta obilježile su dvije mini serije sa obije strane, ali je u drugoj polovini kvartala Zvezda bila bolja i poslije deset minuta igre vodila 17:9.

Sredinom druge dionice domaćin uspijeva da dođe do +18 (33:15), a zaliha je prije odlaska na odmori iznosila 14 poena (43:29).

U istom ritmu izabranici crnogorskog stručnjaka nastavili su i narednoj četvrtini, a do maksimalne prednosti na ovoj utakmici Zvezda dolazi u 35 minutu kada je na semaforu stajalo 56:31.

U tim trenucima prvak Srbije gubi konce igre, a Bamberg se budi iz košmara. Serijom 17:0 gostujući tim se vraća u život i unosi neizvjesnost u ovaj duel. Zvezda je bila bez postignutog poena preko osam minuta.

Ovaj nevjerovatan post Zvezde prekinuo je Dženkins i tako vratio dvocifrenu prednost “crveno-bijelima” (58-48).

Trojkom Milera, Bamberg prilazi na samo -6 na tri minuta do kraja, ali je ekipa Dejana Radonjića imala odgovor i na kraju ipak bez prevelike drame dobila ovaj duel.

Najzaslužniji za trijumf Zvezde bili su Čarls Dženkins sa 18 i Marko Simonović sa 13 poena i devet skokova. Dvocifren je bio i Gudurić sa 12 poena.

U ekipi Bamberga usamljen je bio Fabijen Kozer sa 21 poenom.

“Crveno-bijeli” su popravili skor na 14-10 i učvrstili se među osam najboljih, a slijede im vezana gostovanja Realu i Armaniju.