Zvezda bolja od Partizana u vječitom derbiju

Rajko
Piše: Rajko 736 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 2:1 na stadionu “Rajko Mitić” u utakmici prvog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Strijelci za Crvenu zvezdu u 157. vječitom derbiju su bili Nemanja Radonjić u 18. i Aleksandar Pešić u 21. minutu, dok je za Partizan bio precizan Ognjen Ožegović u 90+8. minutu iz penala.

Zvezda je uspjela da trijumfuje protiv velikog rivala poslije sedam mečeva bez pobjede, što će joj mnogo značiti u borbi za titulu.

Na stadionu “Rajko Mitić” je viđeno daleko zanimljivije prvo poluvrijeme, u kome su izabranici Vladana Milojevića lako došli do dva gola, dok su svi putevi ka golu Borjana bili zatvoreni.

Partizan je prvo poluvrijeme završio bez šuta ka protivničkom golu, a ni u drugom dijelu igre nije bilo bolje. Na kraju su crno-beli ipak uspjeli da ublaže poraz, ali je gol Ožegovića sa penala u posljednjim minutima stigao kasno.

Akteri vječitog derbija bili su i crnogorski reprezentativci Filip Stojković i Marko Janković.

Ova dva saigrača iz reprezentacije imali su i međusobni duel pred sam kraj meča. U 86. minutu došlo je do malog fizičkog kontakta i verbalnog obračuna ova dva igrača koji je rezultirao sa dva žuta kartona, po jedan na obje strane.

Janković je nakon ovog duela sa Stojkovićem zamijenjen a umjesto njega u igru je ušao Suma.