Zna se gazda u “Morači” – Budućnost Voli savladala Cedevita Olimpiju

Piše: Ognjen 747 pregleda Dodaj komentar

Budućnost Voli savladala je Cedevita Olimpiju, 93:80 stigla do sedme uzastopne pobjede u ABA ligi i učvrstila se na vrhu tabele regionalnog takmičenja poslije 10. kola.

“Plavi” su potpuno zasluženo pred svojim navijačima srušili još jednog direktnog konkurenta u borbi za najbolje pozicije pred plej of.

Podgorički tim sada je usamljen na vrhu sa dvije pobjede više od večerašnjeg rivala i Partizana, koji su im najbliži pratioci na tabeli.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Budućnost je u drugoj počela da gradi visoku prednost, koja je na poluvremenu iznosila 13, a poslije serije trojki Nikole Ivanovića sredinom treće četvrtine i maksimalnih plus 23, 78:55.

Uslijedila je mala kriza u igri našeg šampiona, prije svega u napadu na početku posljednje četvrtine, Cedevita Olimpija uspjela je da smanji, ali ne i da ugrozi pobjedu ekipe Petra Mijovića jer nijednom prednost podgoričkog tima nije bila jednocifrena.

“Plavi” su pogodili 10 trojki, odlično su šutirali za dva poena i potvrdili da se nalaze u dobroj formi.

Džastin Kobs ubacio je 20, Nikola Ivanović 17, uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte, Danilo Nikolić 15 a Hasan Martin 14 poena, uz devet skokova.

Kod gostiju 19 poena Blažića, 15 Boutrajta.

Budućnost Voli će u sljedećem kolu gostovati FMP-u, a prije toga “plavi” u utorak dočekuju Galatasaraj u Evrokupu.