Zlato za košarkaše Crne Gore!

Piše: Ognjen 794 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Igrama malih zemalja Evrope u Rejkjaviku – izabranici Bogdana Tanjevića savladali su selekciju Islanda 102:84 (28:18, 33:23, 15:18, 26:25) i sa tri pobjede došli do najsjajnijeg odličja.  ”Crveni” su u prva dva meča na Islandu, savladali Luksemburg (85:58) i Andoru (89:69). U duelu koji je bio odlučujući u borbi za zlatnu medalju, Crna Gora vodila je tokom svih 40 minuta, a šest igrača imalo je dvocifren učinak u pobjedi protiv kvalitetnog protivnika.

Crna Gora sjajno je otvorila meč protiv Islandai u već u 4. minutu imala je dvocifrenu prednost (12:2), a nakon trojke Nikole Pavlićevića u 5. minutu bilo je 15:4. Nemanja Vranješ je u 9. minutu pogodio za 13 poena prednosti (26:13), a nakon prve četvrtine bilo je 28:18.

U drugoj dionici, naša reprezentacija je sigurnom igrom čuvala dvocifrenu razliku, a nakon što su MilutinĐukanović i Vladimir Dašić pogodili trojke, u posljednjem minutu prvog poluvremena bilo je 59:39. Nakon prvih 20 minuta, Crna Gora vodila je 61:41.

I u nastavku je sve bilo u znaku izabranika Bogdana Tanjevića, koji su odličnom igrom održavali visoko vođstvo i na kraju došli do ubjedljive pobjede protiv neugodnog protivnika.

Šest igrača imalo je dvocifren učinak u pobjedi protiv Islanda – Suad Šehović i Milutin Đukanović postigli su po 15, Vladimir Dašić je upisaon 13, Blagota Sekulić je meč završio sa 11, dok su Nikola Pavlićević iNemanja Milošević postigli po 10.