Zahuktali Vardar bolji od Budućnosti

Piše: Ognjen 671 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Vardara pobijedile su Budućnost 31:24 u trećem kolu glavne runde Lige šampiona.

Makedonski tim koji je prvi favorit za osvajanje trofeja Lige šampiona bio je dominantan u svim segmentima igre tokom čitavog duela, dvocifrenu razliku stekao je već u 26. minutu (17:7), pa je pitanje pobjednika praktično već tada bilo poznato.
Iako se znalo da je Vardar apsolutni favorit i da će upisati devetu pobjedu u isto toliko mečeva u Ligi šampiona, ”plave”nijesu pružile očekivano izdanje, već su promašajima i greškama pomogle rivalu da brzo dođe do nedostižne prednosti.

Penezić je bila opet raspoložena protiv Budućnosti i dala je osam golova iz 12 šuteva, po četiri gola dale su Kuznjecova i Cvijić. Jovanka Radičević se tri puta upisala u strijelce, dok je Andrea Klikovac ostala bez pogotka. Odlična Leino je upisala 15 odbrana.

U timu Dragana Adžića, Batinović je u prvom dijelu upisala samo jednu odbranu, Darli je u nastavku imala devet uspješnih intervencija.

Najubojitije plavo-bijele bile su sa crte gdje je Tatjana Brnović još jednom pokazala sjajnu realizaciju sa šest golova iz sedam šuteva. Pet golova upisala je Jauković, po četiri Ujkić, Raičević i Grbić.

Budućnost je doživjela drugi poraz u glavnoj rundi, nakon startnog od FTC-a u Dabašu, a peti u gostima u isto toliko mečeva. Dvostruke šampionke Evrope naredni meč igraju 24. februara kada dočekuju mađarski FTC.

VARDAR – BUDUĆNOST 31:24 (19:8)

SKOPLJE – SC ”Jane Sandanski”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Kijauskaite i Žalijene (Litvanija). Sedmerci: Vardar 3 (2), Budućnost 2 (1). Isključenja: Vardar 8, Budućnost 14 minuta.

VARDAR: LEJNO (13 odbrana i sedmerac), Susljina, RADIČEVIĆ 3, Klikovac, Sazdovska, KUZNJECOVA 4, Bajramoska, LAZOVIĆ 1, PENEZIĆ 8, Čanađija 3, Lakrabe 2 (2), Hmirova 1, CVIJIĆ 4, LEKIĆ 2, Petrović 2, Ristovska 1.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (osam odbrana i sedmerac), Batinović (jedna odbrana), UJKIĆ 4, Konatar, JAUKOVIĆ 5 (1), Pletikosić, Laslo, MALOVIĆ, Premović 1, BRNOVIĆ 6, Bulatović, Pavićević, Vukčević, RAIČEVIĆ 4, GRBIĆ 4.