WU19: Ženska omladinska reprezentacija izgubila od BIH

Piše: Vladan 540 pregleda Dodaj komentar

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u posljednjem kolu razvojnog turnira UEFA od selekcije Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Naša ženska omladinska selekcija završila je turnir na trećem mjesto, sa skorom od jedne pobjede i dva poraza, iza selekcija Bosne i Hercegovine i Grčke a ispred vršnjakinja iz Hrtvatske.

Izabranice Zorana Mijovića na današnjem susretu nisu imali snage za jači otpor domaćoj selekciji, koja je od samog starta nametnula jak ritam.

Prvi pogodak primili smo iz velike udaljenosti, sa gotovo 40 metara i jakog udarca Melise Zukić. Samo dva minuta kasnije domaće igračice postigle su i drugi pogodak, iz sumnjive situacije nakon kornera. Mrežu našeg tima zatresla je Sara Brkić.

U nastavku smo napravili nekoliko izmjena, podigli nivo igre i bili bolji od protivnika ali Mijovićeve izabranice nisu uspjele da anuliraju zaostatak iz prvog dijela susreta.

Ovaj turnir nam je poslužio da se uvjerimo u mogućnosti svih djevojaka. Nakon tri odigrane utakmice zadovoljni smo disciplinom, ponašanjem i igrom. Nekoliko djevojaka mora u narednom periodu trenirati na pravi način kako bi smo imali odgovarajuću konkurenciju u selekciju. Moramo popraviti reakciju i kvalitet igre u odbrani jer smo na ovom turniru gotovo sve golove primili nakon grešaka u defaznivi, rekao je selektor Mijović.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 0:2

Sarajevo – Stadion Slavija, Istočno Sarajevo.

0:1 – Zukić 26′
0:2 – Brkić 28′

Crna Gora: Milica Keković, Ivana Ivaštanin (Olivera Knežević), Maja Mićunović, Tatjana Đurković (Milica Drljević), Darija Đukić (Edita Divanović), Tamara Bojat, Milica Vulić, Milica Radunović (Dijana Miljanić), Sandra Žižić (Nina Vujičić), Katarina Ćorić (Helena Božić), Jelena Šturanović (Nikolina Mićunović).