WU17: Makedonke slavile sa penala

Piše: Reprezentacija.me 2.8k pregleda Dodaj komentar

ZeneFudbbalKadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Makedonije na otvaranju razvojnog turnira Uefe i Fudbalskog saveza Makedonije koji se igra u Strumici. Domaće igračice su meč dobile nakon penal ruleta rezultatom 4:2, nakon što je regularni tok završen bez pobjednika – 1:1.

Naša selekcija je odigrala veoma dobru utakmicu i tokom većeg dijela meča bila bolji rival od domaćina. Nakon tri propuštena “zicera” u prvom poluvremenu, naša selekcija je terensku inicijativu napokon krunisala efektnim golom Dijane Miljanić u 47. minutu. Makedonke su prvi put ozbiljnije zaprijetile tek nakon primljenog gola, jednom su pogodile i prečku našeg gola, ali su uspjele da stignu do izjednačenja desetak minuta prije kraja meča golom Simone Krstanovske iz prestrogo dosuđenog penala.

Po propozicijama takmičenja, pobjednika su morali odlučiti penali koje su bolje šutirale domaće igračice.

Zaista sam prezadovoljan onim što smo pokazali danas. Igrali smo odlično sa loptom u nogama, mislim da je ovo najblja partija koju je ova generacija do sada pružila. Dominirali smo, imali mnogo veći posjed lopte od protivnika, ali na žalost nismo iskoristili stvorene prilike za šta smo na kraju kažnjeni – rekao je Zdravko Jauković, koji je vodio utakmicu u odsustvu selektora Zorana Mijovića.

Naredni protivnik naših djevojaka biće Bugarska, koja je danas poražena od Bosne i Hercegovine sa 3:1. Meč je na programu sjutra od 16 časova, na stadionu Kukuš u Turnovu.

Makedonija – Crna Gora 1:1 (0:0) – penali 4:2

Stadion “Mladost”, Strumica

Gledalaca: 200

Sudija: Ivana Projkovska (Makedonija)

0:1 – Dijana Miljanić 47′

1:1 – Simona Krstanovska 70′ (p)

Makedonija: Marija Mitevska, Angela Peeva, Danijela Veleska, Nina Nikolova, Simona Dameska, Frosina Arsovska, Simona Krstanovska, Nataša Levkova, Stefani Skerlevska, Aleksandra Markovska, Saška Kokalovska. Igrale još: Viktorija Ristovska, Bojku Sćipe, Ane Bošeska, Vesna Taneska, Simona Jankolovska, Nikolina Trajkovska, Elena Petrovska, Sara Petrovska. Selektor: Kiril Izov.

Crna Gora: Zorana Krkić, Dijana Miljanić, Tina Begović (od 70. Milica Drljević), Nikolina Mićunović (od 78. Milica Pavićević), Maja Mićunović, Ana Trutić, Tamara Bojat, Marija Knežević, Helena Božic, Nina Vujičić, Milica Pavićević. Selektor: Zdravko Jauković.

Rezultati:

Prvo kolo: Makedonija – Crna Gora 1:1 (p. 4:2), Bugarska – Bosna i Hercegovina 1:3.