Vuko i Vardar “preživjeli” gostovanje Zagrebu

Piše: Ognjen 810 pregleda Dodaj komentar
Foto - gol.mk

Derbi SEHA lige igao se u Zagrebu gdje je Vardar ponovo slavio, ali se aktuelni šampion ovog puta namučio 25:24. Mrkovčić je imao poslednji šut na meču za bod koji bi bio potpuno zaslužen kada je Zagreb u pitanju, ali je njegov šut odbranio Strahinja Milić. Vardar je tako osigurao prvo mjesto u SEHA ligi, a prvu prednost na meču gostima je donio upravo naš reprezentativac Vuko Borozan u 48.minutu kada je bilo 19:18. Zagreb je mnogo bolje otvorio meč, poveo 3:0, istu prednost je u nekoliko navrata imao u prvom dijelu meča, da bi domaći u poslednjih deset minuta poklekli, a duža klupa Vardara donijela preokret. Dibirov i Cindrić su sa po pet golova vodili Vardar do pobjede, Vuko Borozan je postigao dva gola, dok su se kod Zagreba istakli Šušnja sa pet, te Pavlović i Pavletić sa po četiri gola.
Meškov je odradio meč sa Vojvodinom 32:27, a ponovo je Petar Đorđić bio najefikasniji sa pet golova, iako je igrao samo u drugom poluvremenu. Kod gostiju je prednjačio iskusni Nadoveza sa sedam golova. Gorenje je deklasiralo Metalurg 37:25, a Blaž Klec je bio najefikasnijisa šest golova. Kod Metalurga Ilić je postigao osam, a Kuzmanovski sedam golova.