Vuko Borozan najzaslužniji za pobjedu Vardara!

Piše: Vladan 832 pregleda Dodaj komentar

Skoplje slavi našeg reprezentativca Vuka Borozana koji je večeras bio najzaslužniji za pobjedu Vardara nad Meškovom 31:27 (13:13).

Borozan je na terenu proveo manje od 30 minuta, a za to vrijeme je uspio da odigra sjajno u oba pravca, najprije je svojim projektilima preokrenuo rezultat nakon što su domaći gubili sa tri gola razlike, a pritom je sedam puta podigao publiku na noge nakon bombardovanja sa „distance“.

To nije sve, Vuko je večeras bio odličan u odbrani, oduzeo je dvije lopte rivalu i napravio dva bloka ogromnom Krištopansu.

Međutim večeras nije bio samo Borozan u centru pažnje, već i naš kapiten Rade Mijatović koji je bio najbolji akter u prvih 30 minuta. Rade je skinuo dva sedmerca Dibirovu i Kaneljasu, ali i upisao osam odbrana u prvom dijelu, dok je u nastavku dodao još četiri.

Meškov je još jednom pokazao da je itekako nezgodan za Vardar, a da su gosti bili malo skoncetrisaniji mogli su se vratiti sa cijelim plijenom iz Skoplja.

Veliki doprinos za Vardar dao je Strahinja Milić koji je zamijenio Šterbika u drugom dijelu meča i upisao deset odbrana, dok je jednu od svojih najboljih partija u crveno-crnom dresu odigrao Luka Cindrić.

Najefikasniji je bio Aleks Dušebajev sa devet golova, Vuko Borozan je dao sedam, Cindrić i Dibirov po četiri, a Čupić dva gola.

Kod Meškova je prednjačio Stojković sa osam, dok je Džamaili zabio pet golova.