Vukašin Cimbaljević sa 51 poenom vodio Galeb do istorijske pobjede!

Piše: Reprezentacija.me 391 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Galeba pobijedili su večeras u Nikšiću ekipi Sutjeske 3:2,  u utakmici trećeg kola Prve lige.

Do istorijeske prve pobjede u eliti, mlađani Barani koje sa klupe vodi Vlade Jovanović stigli su poslije 103 minuta efektivne igre, odnosno pet setova.

Prvi trijumf Galeba kreirao je sjajni kapiten Barana Vukašin Cimbaljević koji će poslije večerašnje partije sigurno biti MVP trećeg kola šampionata. Cimbaljević je osvojio čak 51 poen, što je rekord ne samo u Crnoj Gori na jednoj odbojkaškoj utakmici.

Čestitke zaslužuje kompletan pogon Galeba koji iako najmlađi tim lige je u Nikšiću odigrao veoma iskusno.

Poslije nešto slabije odigranog prvog seta, Barani su u nastavku pokazali pravo lice.

Drugi set su dobili 25:22, bili nadomak osvajanja trećeg nakon što su imali prednost 23:19, ali su u finišu ovog dijela igre iskusniji Nikšićani poslije dvije propuštene set lopte stigli do vođstva od 2:1 u setovima. Treći priod igre domaćin je dobio 27:25.

U četvrtom nije bilo dileme. Barani su relativno lako stigli do izjednačenja (25:18), da bi u petom, odlučujućem setu razoružali domaćina, za konačnih (15:7), odnosno pobjedu od 3:2.

Pored kapiterna Vukašina Cimbaljevića sa 51 poenom, u redovima Barana istakli su se i Milutin Milić sa 11 poena, Avram Božović sa 5, Damir Ramoivć sa 3, te Vladimir Smolović, Srđan Petrović i Filip Milić sa po 2 poena.

Vukašin Cimbaljević

Kod domaćina, Strahinja Martinović je osvojio 16 poena, Niko Perošević 15, a Dragan Stojanović 13 poena.