Vujović bez finala na Svjetskom prvenstvu

Piše: Reprezentacija.me 637 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski kik bokser Miroslav Vujović nije uspio da se plasira u finale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, u disciplini K1.

On je danas u polufinalnom meču kategorije preko 91 kilogram poražen od Poljaka Mihala Blavdžieviča.

Vujović je plasmanom u polufinale obezbijedio bronzanu medalju.

Teškaš podgoričkog kluba Ariston voljom žrijeba izborio je direktan plasman u četvrtfinale, a u meču za bronzanu medalju pobijedio je Fatiha Simika iz Turske, prekidom u drugoj rundi.

Rival Blavdžieviča u meču za zlatnu medalju biće Bahram Rajabzadeh iz Azerbejdžana, koji je u polufinalu pobijedio Nikolu Filipovića iz Srbije 2:1.

Vujovićeva medalja jedina je koju su osvojili crnogorski kik bokseri na šampionatu u Budimpešti.

U četvrtfinalu juče je eliminisan Dejvid Kajević, dok su bez pobjede nastup završili Remzija Dacić, Anastazija Petrović i Marko Nikolić.