Vučkoviću zlatna, Živkoviću srebrna medalja

Piše: Vladan 687 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski sportisti prvi finalni dan ljetnje Specijale olimpijade u Los Anđelesu završili su sa dvije medalje – zlatnom i srebrnom.

Zlatno odličje osvojio je stonoteniser Periša Vučković, koji je sa maksimalnim učinkom završio nastup.

Srebrnom medaljom morao se zadovoljiti atletičar Lazar Živković u bacanju kugle, koji je u finalu popravio rezultat iz kvalifikacija.

Uspješan nastup imao je i stonoteniser Željko Đukić, koji je bio peti, dok je Bajram Redžić trku na 200 metara završio na osmom mjestu.

Nacionalni direktor Specijalne Olimpijade Crne Gore, Dejan Pančić kazao je da je očekivao uspjeh Vukčevića, navodeći da je crnogorski stonoteniser bio maksimalno spreman.

I kada je u posljednjem meču pobijedio takmičara iz Kine, čime je osigurao zlatnu medalju, svi smo bili presrećni jer je zaista ostvaren izvanredan uspjeh“, kazao je Pančić, šef crnogorske delegacije u Los Anđelesu.

Do kraja takmičenja na programu su još tri finalna dana – trke na 100 metara u muškoj i ženskoj konkurenciji, kao i stonoteniski dubl.

Specijalna olimpijada u Los Anđelesu okupila je oko 6.500 sportista iz 165 zemalja, koji se takmiče u 25 sportova.