Vučević: Srbija zasluženo slavila, vidjeli smo gdje smo trenutno

Piše: Ognjen 724 pregleda Dodaj komentar

Muška seniorska reprezentacija sa dva poraza završila je nastup na turniru ”Trofej Beograda” u sklopu priprema za Evropsko prventsvo koje će od 31. avgusta do 17. septembra biti održano u Turskoj, Izraelu, Finskoj i Rumuniji – nakon poraza od Grčke, izabranici Bogdana Tanjevića doživjeli su poraz od domaćina Srbije 82:71 (19:24, 27:13, 18:18, 18:16). Domaćin i jedan od favorita za najviši plasman na predstojećem Eurobasketu, preuzeo je vođstvo u drugoj četvrtini i sačuvao ga do kraja meča, iako su ”crveni” prijetili do sredine posljednje četvrtine, ali su nakon ”minus 6” (73:67) u 36. minutu, dozvoli protivniku da napravi seriju 9:0 i dođe do pobjede kojom je osvojio trofej u dvorani ”Aleksandar Nikolić”. Reprezentacija se u ponedjeljak vraća u Podgoricu, a nakon slobodnog dana, u utorak u sportskom kompleksu ”Verde” nastavlja pripreme za predstojeći Eurobasketu.

Srbija je zasluženo slavila i pokazala da je velika ekipa. To dokazuje godinama unazad na velikim takmičenjima, a to su pokazali i protiv nas iako su nastupili bez nekoliko važnih igrača. Mislim da smo i mi odigrali dobro imajući u vidu da su ovo naše prve provjere. Vidjeli smo gdje smo u ovom trenutku i imamo dosta prostora za napredak. Možemo da budemo zadovoljni nivoom igrom s obzirom na to da da je ovo početak serije kontrolnih mečeva. Imamo par dana rada u Podgorici, a nakon toga se okrećemo novim provjerama koje nas očekuju u Francuskojkazao je Nikola Vučević.