Vučević ponovo odličan, Orlando poražen (VIDEO)

Piše: Ognjen 740 pregleda Dodaj komentar

Orlando, crnogorskog košarkaša Nikole Vučevića, poražen je od Filadelfije 116:105, u jutros odigranom meču NBA lige.

Filadelfija je bila bolja od Orlanda sa 116:105 i ostvarila sedmu uzastopnu pobjedu.

Vučević je za 30 minuta u igri postigaao 15 poena, a imao je i šest skokova i tri asistencije. Filadelfiju je do pobjede vodio Džoel Embid sa 28 poena i 14 skokova.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobijedili su Sakramento sa 113:108 i prekinuli niz od tri poraza na gostovanjima.

Lejkerse je predvodio Kentavijus Koldvel Poup sa 34 poena od kojih je postigao 17 u trećoj četvrtini. On je postigao osam od ukupno 17 “trojki” Lejkersa, a imao je i sedam skokova. Ajzea Tomas postigao je 17 poena, a Brendon Ingram 13 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović igrao je 30 minuta za Sakramento, postigao je 21 poen, uz šest skokova i četiri asistencije. Badi Hild postigao je takođe 21 poen, a Vili Kouli Stajn 18 poena i 15 skokova.

Golden Stejt je pobijedio Oklahomu sa 112:81. Kevin Durent predvodio je aktuelne šampione sa 28 poena, a Stefen Kari postigao je 21 poen, devet skokova, šest asistencija, uz tri ukradene lopte.

Prvi put u posljednjih pet utakmica Oklahoma nije uspjela da postigne 100 poena. Tander je 14 puta u posljednjih 16 utakmica postigao najmanje 100 poena. Najefikasniji je bio Rasel Vestbruk sa 15 poena, 12 skokova i sedam asistencija, dok su po 14 poena postigli Karmelo Entoni i Stiven Adams.

Minesota je pobijedila Čikago sa 122:104. Ekipu su do pobjede predvodili Džef Tig sa 25 poena, Endru Vigins sa 23 poena i Karl Entoni Tauns sa 22 poena i 13 skokova, što je bio njegov 53. “dabl dabl” u sezoni. Džamal Kroford dodao je 19 poena, uključujući i tri “trojke” u seriji 16:2, kojom je Minesota počela četvrtu četvrtinu.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica igrao je 32 minuta, postigao je osam poena, uz sedam skokova i četiri asistencije za Minesotu.

U ekipi Čikaga Zek Levin bio je najefikasniji sa 21 poenom, šest skokova i sedam asistencija.

Portland je pobijedio Finiks sa 106:104 poenima Demjana Lilarda 0,9 sekundi prije kraja utakmice. Lilard je meč završio sa 40 poena. U ekipi Finiksa, koja je izgubila 14. put u posljednjih 15 utakmica, najefikasniji je bio Devin Buker sa 30 poena.

Boston je pobijedio Njujork sa 121:112 i ostvario drugu pobjedu u dva dana od ol-star vikenda. Seltikse je predvodio Kajri Irving sa 31 poenom, devet skokova i osam asistencija. Trej Burk bio je najefikasniji u ekipi iz Njujorka sa 26 poena.

Juta je pobijedila Dalas sa 97:90 i ostvarila 12. trijumf u posljednjih 13 mečeva, dok je Majami pobijedio Memfis sa 115:89 i prekinuo niz od tri poraza.