Vučević opet sjajan protiv Filadelfije

Piše: Reprezentacija.me 852 pregleda Dodaj komentar

Nikola Vučević uvijek je posebno motivisan i raspoložen kada igra protiv Filadelfije, tima koji ga je uveo u svijet NBA lige, ali u kome nije dobio šansu da pokaže šta zna.

Tako je bilo i sinoć – Vučević je postigao 26 poena (10-23 iz igre, 6-6 sa bacanja), imao i 13 skokova, u pobjedi Orlanda, nakon produžetka 112:109.

Tim sa Floride bio je pred porazom, u posljednjoj četvrtini imao i 16 poena zaostatka, ali je serijom 25:9 izborio dodatnih pet minuta, u kojima gosti zbog šest faulova nisu mogli da računaju na Darija Šarića (18 poena) i Ričauna Holmsa (24).

Kevin Durent nije bio u sastavu Golden stejta na gostovanju u Oklahoma sitiju, ali su “ratnici” bili bolji od Oklahome 111:95.

Stef Kari je postigao 23, a Klej Tompson 34 poena, dok je najslabiju partiju ove sezone pružio Rasel Vestbruk – 15 poena (šut iz igre 5-22), uz osam skokova i sedam asistencija.

Dramatičan meč odigran je u Hjustonu, a riješio ga je Džejms Harden, koji je briljantnom solo-akcijom, sa jednog na drugi kraj terena, postigao poene za pobjedu dvije sekunde prije kraja – 125:124.

Harden je ubacio 39 poena, imao 11 asistencija i sedam skokova, dok je u gostujućem timu ponovo sjajan bio Nikola Jokić sa 22 poena, 13 skokova i osam asistencija.