Vučević nastavlja da teroriše, 15 poena Pekovića

Piše: Ognjen 807 pregleda Dodaj komentar

Orlando i Minesota, timovi naših Pekovića i Vučevića, poraženi su u sinoć odigranim mečevima. Orlando je u derbiju začelja izgubio od Indijane na svom parketu, dok je Minesota poražena u gostima od Atlante.

Indijana je zahvaljujući  odličnoj posljednjoj četvrtini (31:17) pobijedila Orlando 106:99 i prekinula niz od sedam poraza, dok je timu sa Floride to bio peti uzastopni trijumf.

Vučević je imao 27 poena i sedam skokova. Najbolji strijelac uz njega standardno je bio Viktor Oladipo koji je ubacio 18 poena.

Najefikasniji u timu Indijane bili su Dejvid Vest (20 poena) i Hrvat, Damjan Rudež, koji je postigao 18 poena, što mu je rekord karijere u NBA ligi. Hrvat je bio i najzaslužniji za trijumf jer je 16 poena dao u posljednjoj četvtini.

Atlanta je na svom terenu savladala Minesotu 112:100. Za trijumf su najzaslužniji bili Pol Milsap sa 20 i Al Horford sa 19 poena. Džef Tig dodao je 15 poena i 7 asistencija, a kod Vulvsa je Jang zabilježio 26 poena, 6 skokova i 7 asistencija. Nikola Peković je za 36 minuta na parketu dao 15 poena a imao je i tri skoka i jednu asistenciju.

Voriorsi nastavljaju da ’melju’, sada imaju skor 36-6, a najbolji u pobjedi nad Bostonom bio je Klej Tompson – posle 52 poena prije neki dan, sinoć je ubacio 31, uz šut iz igre 11-19. Stef Kari dodao je 22 poena (6-16 iz igre) i 11 asistencija, a Endru Bogut imao je 13 poena i 13 skokova.

Kod Seltiksa su se istakli Salindžer sa 26 poena i 9 skokova, kao i Evan Tarner sa 19 poena i po 7 skokova i asistencija.

Košarkaši Majami Hita pobedili su Čikago Bulse na gostovanju sa 96:84. Tim sa Floride je kontrolisao rezultat tokom gotovo cijele utakmice i tako došao do 20. pobjede ove sezone, dok su Bulsi doživjeli 17. poraz.

Pored trijumfa Hita, utakmicu je obeležila i sjajna partija Hasana Vajtsajda koji je imao 14 poena, 13 skokova i neverovatnih 12 blokada, što mu je bilo dovoljno za ‘tripl-dabl’ učinak.

Najbolji u trijumfu Majamija bio je Dvejn Vejd sa 26 poena, Kris Boš je dodao 20 poena is edam skokova, Mario Čalmers 15 poena i pet asistencija, a 15 poena dao je i Deng.

Kod Bulsa, Derik Rouz se istakao sa 19 poena, a zapažen je bio i Pau Gasol sa 13 poena i 17 skokova. Nikola Mirotić je za 11 minuta na parketu dao šest poena.