Vučević bolji od Mirotića

Piše: Vladan 779 pregleda Dodaj komentar

Četvrti i posljednji međusobni duel crnogorskih košarkaša dobio je Nikola Vučević, pošto je njegov Orlando kod kuće savladao Čikago 105:103.

Za 36 i po minuta igre, Vučević je upisao 22 poena (šut it igre 16-9, sa linije bacanja 4-4), sedam skokova, tri asistencije, te ukradenu loptu.

Sa druge strane, Nikola Mirotić je za 27 minuta i osam sekundi igre uknjižio 15 poena, po dva skoka i asistencije i ukradenu loptu.

Orlando je pokvario povratak na teren Derika Rouza nakon šest sedmica pauze i 20 propuštenih utakmica zbog operacije desnog koljena.

Pobjedu domaćinu donio je Viktor Oladipo, koji je postigap koš 1,5 sekundu prije kraja meča, koji je završio sa 23 poena.

Nećemo igrati plej-of, ali se trudimo da svaku utakmicu igramo kao da je u pitanju plej-of. Pokušavamo da budemo bolji od onih koji će igrati razigravanje za titulu“, rekao je Oladipo.

Rouz je odigrao 19 poena i zabilježio devet poena (šut iz igre 9-3), a nije ulazio u igru u posljednjoj četvrtini. Evidentno je da je pauza ostavila traga na njemu.

Dobro sam se osjećao, mislim da je sve u redu. Igraću bolje iz meča u meč, ali se osjećam sve bolje kako vrijeme prolazi. Trebaće vremena, ali ću se vratiti onaj stari“, rekao je Rouz.

San Antonio je savladao Hjuston 110:98 i približio se željenom cilju, drugom mjestu pred plej-of Zapadne konferencije.

Tri utakmice prije kraja ligaškog dijela šampionata, aktuelni prvak ima skor od 53 pobjede i 26 poraza, baš kao i Los Anđeles Klipersi.

Ispred njih su Hjuston i Memfis sa porazom manje, ali i utakmicom manje (53-25) i neprikosnoveni Golden Stejt koji je već obezbijedio prvu startnu poziciju u plej ofu sa trenutnim učinkom – 63 pobjede i 15 izgubljenih utakmica.

Do 9. uzastopnog trijumfa San Antonio je jutros predvodio francuski reprezentativac Toni Parker sa 27 koševa. Uz njega raspoloženi su bili još Kavaj Lenard sa 20, Boris Diao 15 i Emanuel Đinobili sa 13 poena.

Sa 22 koša Džejson Teri je bio najefikasniji pojedinac Hjustona u čijim redovima su zapažene role imali još Trevor Ariza sa 19 i Džejms Harden sa 16 poena.

Hjuston i San Antonio sastaće se ponovo već sjutra veče, ali će ovog puta domaćin biti Hjuston. Dva tima su do sada odmjeravali snage tri puta, a trenutni skor je 2:1 za San Antonio.

Rezultati

Memfis – Nju Orleans 110:74 (Rendolf 15 p, 13 sk, Grin 15 p, M. Gasol 15 p – Dejvis 12 p)

Šarlot – Toronto 74:92 (Volker 18 p – Derozan 18, 7 as, Vaskes 16 p, Vilijams 16 p)

Detroit – Boston 103:113 (Dramond 22 p, 14 sk, Džekson 21 p, 15 as – Tomas 34 p)

Orlando – Čikago 105:103 (Oladipo 23 p, Vučević 22 p – Batler 19 p, Mirotić 15 p, Gibson 15 p)

Filadelfija – Vašington 90:119 (Kovington 27 p – Bil 21 p, Sešns 19 p, 7 as)

Bruklin – Atlanta 111:114 (Lopes 26 p, 10 sk, Džonson 21 p – Horford 24 p)

Njujork – Indijana 86:102 (Galovej 19 p, Barnjani 15 p – Hil 20 p)

Milvoki – Klivlend 99:104 (Karter-Vilijams 30 p, 8 as – Irving 27 p, 9 as, Džejms 21 p, 9 sk, 8 as)

San Antonio – Hjuston 110:98 (Parker 27 p, Lenard 20 p – Harden 22 p)

Denver – L. A. Lejkers 119:101 (Ferid 29 p, 11 sk, Galinari 27 p – Klarkson 21 p)

Juta – Sakramento 103:91 (Hud 20 p, Fejvors 18 p, 11 sk – Kaspi 16, Lendri 16 p)

Dalas – Finiks 107:104 (Elis 19 p, Novicki 19 p, Čendler 12 p, 23 sk – Grin 30 p)

Portland – Minesota 116:91 (Oldridž 24 p, 13 sk, Lopes 18 – Vigins 29 p, Lavin 18 p)