Vlaisavljević: Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom

Piše: Vladan 689 pregleda Dodaj komentar

dusan vlaisavljevicMlada reprezentacija Crne Gore savladala je Republiku Irsku rezultatom 2:1 i napravila novi veliki korak ka plasmanu u baraž za U21 Evropsko prvenstvo 2015. godine.

Izabranici Dušana Vlaisavljevića do pobjede u Dablinu došli su odličnom igrom u drugom dijelu susreta, u kojem su golovima Luke Đorđevića i Stefana Mugoše anulirali prednost koju je domaćin imao na poluvremenu.

Sa tri boda osvojena na teškom gostovanju „mladi sokoli“ su ostali u trci za plasman u baraž, u koji idu četiri najbolje drugoplasirane ekipe iz svih kvalifikacionih grupa. Do kraja kvalifikacija naša mlada selekcija ima još dvije utakmice, obije u gostima, protiv Rumunije i Farskih Ostrva.

Selektor Vlaisavljević zadovoljan je ostvarenim na gostovanju u Dablinu.

– Ušli smo u meč dosta ležerno, što su Irci iskoristili i bili bolji u prvom poluvremenu. Desila nam se situacija koju smo imali u Njemačkoj, da primimo gol glavom nakon prekida. Na poluvremenu smo napravili izmjene i vratili se na sistem u kojem smo igrali veći dio kvalifikacija, što se isplatilo u nastavku. Odigrali smo puno borbenije, preciznije u pasu i došli do preokreta. Mogli smo do kraja susreta postići još neki pogodak, mogli su i Irci ali srećom nisu uspjeli. Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom, pogotovo jer smo ostali u borbi za plasman u baraž za odlazak na Evropsko prvenstvo, rekao je Vlasiavljević.