Vlaisavljević: Samo je gol u nadoknadi pokvario utisak

Piše: Reprezentacija.me 699 pregleda Dodaj komentar

Vlaisavljevic2Ako je mjerilo duel mladih selekcija Njemačke i Crne Gore na “Brita areni” u Visbadenu (2:0), na stadionu pod Goricom će 15. novembra biti pravi fudbalski praznik.

Obje selekcije su prvi međusobni duel kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine,odigrale u nevjerovatnom ritmu i stvorile sijaset prilika, s tom razlikom što je domaćin realizovao dvije.

“Ostaje žal samo zbog drugog gola, primljenog u sudijskoj nadoknadi. Samo mi je to pokvarilo utisak, iako sam znao da će se desiti po nepisanom fudbalskom pravilu da nakon promašenih zicera slijedi kazna. No, taj drugi gol nije uzdrmao našu ekipu, jer sam shvatio to u svlačionici nakon utakmice iz komentara igrača. Prepuni su samopouzdanja i svjesni kvaliteta. Možemo da igramo protiv Njemačke, to sam govorio i prije, ali je novost da sada znam da možemo i da im pariramo ritmom u svih 90 minuta. Mada, možda je na furiozan finiš uticao motiv i želja za dokazivanjem protiv Njemačke, jer većina mojih igrača ne igraju ili vrlo malo igraju u svojim klubovima”, dan nakon utakmice sumira utiske selektor Dušan Vlaisavljević.

Tek, Njemačka je samo zahvaljujući enormnoj klasi golmana Mark Andre ter Štegena (na meti Barselone) i treću utakmicu u grupi 6 završila bez primljenog gola, dok je Crna Gora doživjela prvi poraz nakon pobjeda nad Farskim Ostrvima i Rumunijom.

“Poslije utakmice stekao se pogrešan utisak da Njemci nijesu ništa posebno. To nije tako, oni su sami svjetski vrh i svi ti igrači osim prvotimca Sampdorije Mustafija igraju u trenutno najjačoj ligi na svijetu. Zato smo svjesni da su apsolutni favoriti za pobjedu u grupi, dok se mi fokusiramo na drugo mjesto. Ne sumnjamo time u naš kvalitet, ali je naša liga niskog rejtinga, jedini smo u Evropi sa tek jednim stadionom sa reflektorima a tereni su nam loši. Potencijal nam je enorman i da imamo jednake uslove, mi bismo bili favoriti protiv Njemačke, ovako… No, to nas neće spriječiti da 15. novembra napadnemo iz svih oružja i da otvoreno odigramo. Pa i da izgubimo sa većom razlikom, nije uopšte bitno, jer je naš cilj drugo mjesto a rezultati u grupi nam idu u prilog, pošto je Rumunija odigrala bez golova sa Republikom Irskom”, obećao je Vlaisavljević.

A njegovi izabranici su pravu klasu prikazali baš u finišu duela sa Njemačkom, kada su u posljednjih deset minuta držali čas fudbala ali i propustili tri zicera.

– Ova je selekcija pokazala da ima igrače koje već treba pridružiti i prvom timu, a samo su nas kadrovski problemi spriječili da i u prvom poluvremenu budemo ravnopravni. Ilija Bogdanović zbog povrede nije bio u timu, a Risto Radunović koji je ušao u drugom poluvremenu se tek oporavio i zato je počeo sa klupe. Zatvorio je taj lijevi bok i bilo je lijepo vidjeti paniku u redovima savršeno organizovanih Njemaca u finišu. Možda je malo na krajnji rezultat uticala i ta besprekorna organizacija, na koju naši igrači nisu navikli. A sve ulaznice su bile prodate i samo je odluka Uefe da ne dozvoli navijačima prisustvo na tribinama iza gola, spriječila da stadion bude pun – naglasio je Vlaisavljević.