Vladimir Jovović: Imamo kvalitet za plasman na Svjetsko prvenstvo

Piše: Vladan 723 pregleda Dodaj komentar

Odličan start crnogorske reprezentacije u kvalifikacijama daje za pravo i igračima i navijačima da sanjaju Mundijal 2018.

U istorijskoj pobjedi naše reprezentacije nad selekcijom Danske učestvovao je i Vladimir Jovović, član beogradske Crvene Zvezde, koji igra na pozajmici u kruševačkom Napretku.

On je u meču igranom u Kopenhagenu, u igru ušao u drugom poluvremenu, kada je naša selekcija imala prednost od 1:0, i koju je nakon pritiska domaćih fudbalera uspjela da sačuva. I mladi Nikšićanin je dao svoj doprinos, a nekoliko dana prije toga imao je i glavnu rolu u pobjedi mlade reprezentacije nad vršnjacima Belgije u Nikšiću.

Jovović je za portal Onogošt istakao da uspješan start reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo nije slučajan i da je kompletna ekipa na čelu sa selektorom vjerovala u uspjeh.

Utakmica sa Danskom je došla posle dva dobra rezultata koja smo napravili na početku kvalifikacija, a pogotovo posle mnogo važne pobjede protiv Kazahstana. Nije lako dobiti tu reprezentaciju visokim rezultatom što možete i vidjeti kroz njihove utakmice protiv Poljske i Rumunije. Samim tim i selektor i cijela ekipa je vjerovala da možemo da napravimo dobar rezultat u Danskoj. Prvo poluvrijeme smo igrali odlično, gdje nismo dozvolili Dancima da naprave ništa ozbiljno, a sa druge strane majstorijom Jovete i Bećiraja stigli do 1:0. U drugom poluvremenu mnogo jak pritisak Danske, ali mi smo  izdržali i zasluženo slavili. Mogu reći i da smo imali sreće u poslednjih dvadesetak minuta , ali i ta sreća se zaslužila”, istakao je bivši igrač Sutjeske.

Mladi fudbaler skromno navodi da je zadovoljan svojom igrom, ali da još ima prostora za napredak, i da mu ovakvi mečevi pomažu u sticanju neophodnog iskustva za napredak u karijeri.

Što se tiče moje igre , zadovoljan sam, može mnogo bolje i trudiću se da tako bude. Ušao sam u važnom trenutku, ali moram da naučim da se nosim i sa takvim pritiscima”, naveo je Jovović..

Ovo je tek početak, A Vladimira i drugove očekuje još sedam utakmica u grupi, ali je naš sugrađanin optimista i vjeruje da “sokoli” mogu u veoma jakoj konkurenciji izbore jedno od prva dva mjesta i izbore baraž ili direktan plasma na prvenstvo svijeta koje se 2018. održava  u Rusiji.

Uglavnom nismo primili gol, odigrali smo čvrsto i borbeno, i ne vidim razlog ako Crna Gora bude ovako igrala i u nastavku da ne odemo na Svjetsko prvenstvo.. Ima još mnogo da se igra, nema euforije, ali zato imamo kvaliteta da uspješno završimo ovaj kvalifikacioni ciklus”, naveo je naš reprezentativac za kraj razgovora.