Vladimir Gojković: U sastavu u kojem smo nastupili dobro smo parirali Španiji

Piše: Vladan 786 pregleda Dodaj komentar

Selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore Vladimir Gojković nakon poraza od Španije u 4. kolu preliminarne faze Svjetske lige kazao je da su dobro parirali rivalu kada se uzmu u obzir brojne povrede koje su desetkovale našu selekciju.

’’Objektivno, u ovom sastavu u kojem smo nastupili dobro smo parirali Španiji. Pribojavali smo se ovog meča. Sem početka meča, imali smo dvije četvrtine koje smo slabije odigrali. Primili smo dva brza gola na startu, kasnije smo došli do gola prednosti. Da smo iskoristili neke situacije mogli smo da steknemo i veću prednost. U trećoj četvrtini je uslijedio pad, iz naših grešaka, primili smo dva ’’jeftina’’ gola. Kasnije, sa ovako malim brojem igrača, i deficitu na nekim pozicijama, nije bilo lako da se vratimo kod 9:6. Kod 10:8 za Španiju smo imali igrača više, imali smo dobru priliku da priđemo na gol na minut ipo do kraja, ali nijesmo uspjeli. Bilo je jako bitno da provjerimo neke igrače. Najiskusniji su dali veliki doprinos, držali su utakmicu na onom nivou koji smo željeli da bude ispočetka. Samim tim potrošili su se više nego ostali, jer je par njih odigralo skoro cijelu utakmicu. Što se tiče mlađih, još je rano za analizu. Ovo je ipak samo jedan meč.’’