Vladimir Gojković: Nadam se da ćemo na Evropskom prvenstvu biti na pravom nivou

Piše: Vladan 676 pregleda Dodaj komentar
Selektor crnogorskih vaterpolista Vladimir Gojković rekao je da su “ajkule” samo u posljednje dvije četvrtine meča sa Hrvatskom odigrale dobro.

Naša selekcija izgubila je u Dubrovniku 7:5, ali je zahvaljujući boljoj gol razlici od domaćina i Njemačke, osvojila prvo mjesto na turniru.

Loše smo otvorili meč, primili smo tri gola. Kasnije smo stabilizovali odbranu, ali smo imali dosta problema u napadu. Stvorili smo nekoliko dobrih šansi ali nijesmo uspjeli da ih iskoristimo. Posljednje dvije četvrtine smo odigrali na način na koji treba. Ali, kada se sve sabere Hrvatska je zasluženo pobijedila jer je vodila od početka utakmice. Ima tu još nekih sitnica na koje treba raditi. Moramo obavezno osvježiti igrače jer smo dosta radili u prethodnom periodu, dosta umorni smo ušli u ovaj turnir. Treba da se odmorimo, a onda ćemo da analiziramo utakmice, pogledamo nedostatke i nadam se da ćemo na Evropskom prvenstvu biti na pravom nivou. Što se tiče Jokića, igrao je danas, osjećao je neki minimalni bol, ali odradio je svoj dio posla”, kazao je selektor Vladimir Gojković nakon meča.

Crnogorski vaterpolisti u subotu putuju za Beograd, gdje ih dan kasnije od 18.15 čeka prvi duel na Evropskom prvenstvu protiv Holandije.