Vilbekin srušio snove Budućnosti o prvijencu u Evroligi

Piše: Vladan 583 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti večeras su u Morači izgubili od Makabija u okviru 3. kola Evrolige.

Tim Aleksandra Džikića je izgubio od “ponos Izraela” rezultatom 68:78.

Poveo je Makabi sa 5:2 ali Buducnost pravi seriju 7:0 i poenima Nemanje Gordica stize na plus 4 – 9:5 nakon šest minuta meča. Uspjela je Budućnost i da do kraja prve dionice održi prednost a poenima Barović na semaforu je pisalo 16:14.

U drugu četvrtinu bolje je ušao Makabi ali je “plavi” tim imao raspoloženog Džeksona koji je sa dvije trojke održavao tim u životu. Ulaskom Suada Šehovića budi se Budućnost – kapiten tima pogodio je tri trojke a u istom ritmu nastavio je i Džekson za više nego odličnu prednost izabranika trenera Džikića na poluvremenu 41:34. Na drugoj stani zaustavljen je Vilbekin koji je postigao “samo” devet poena.

Upravo se Vilbekin raspucao pocetkom drugog dijela a Tajus je par puta izblokirao šuteve Podgoričana. Uslijedila je serija grešaka sa obije strane koju je upravo Tajus prekinuo sa linije slobodnih bacanja. Plavi su na pola četvrtine imali pola poena prednosti. Igralo se ujednačeno sve do kraja trećeg dijela koji je poenima 4 sekunde prije kraja zaključio Edvin Džekson za plus 4 pred posljednji čin – 62:58.

Posle duže vremena i ponos Izraela stiže do vođstva – bilo je to na 7:50 do kraja kada je Vilbekin proigrao Bleka za 64:62. Tu se gosti nisu zaustavili i nedugo zatim poenima nezaustavljivog Vilbekina stižu i do plus 8. Tu seriju zaustavio je Alen Omić poenima iz aley-upa.

“Plavi” su doživjeli treći poraz, dok je Makabi nakon dva poraza ostvario prvu pobjedu u Evroligi.