Vikend spektakl – Ocean Lava Montenegro 2018

Piše: Ognjen 833 pregleda Dodaj komentar

Prethodnog vikenda 11-13. maja Multisport Akademija Majer bila je uspješan organizator triatlon trke Ocean Lava Montenegro 2018.

Kotor i Boka Kotorska bili su domaćini za preko 480 takmičara iz 37 zemlje svijeta koji su se nadmetali na half distanci, 1,9 km plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21 km trčanja.

Nakon 2016. godine i prvog okupljanja 45 triatlonaca u Kotoru, zatim 2017. kada se na istom mjestu okupilo 330 takmičara, organizatori su dokazali da Ocean Lava Montenegro ima kapacitet i za više, bolje i jače.

Podržani od preko 300 volontera iz Boke, sa većom podrškom institucija i pokrovitelja, Ocean Lava Montenegro 2018 je ispunila cilj, svaki takmičar, njegova pratnja u vidu članova porodice i prijatelja, svi oni zajedno, sa osmjehom su napustili Kotor i Crnu Goru i obećali da će se sledeće godine pojaviti na istom mjestu.

Ocean Lava Montenegro

Već u petak 11. maja održano je svečano otvaranje takmičenja, uz govor Miloša Lalevića, direktora direktorata za sport u ministarstvu sporta Crne, koje je ove godine snažno podržalo ovu manifestaciju, zatim direktorice TO Opštine Kotor Ane Nives Radović, direktorice filijale Hipotekarne Banke u Kotoru Dijane Radović i direktora trke Igora Majera.

U subotu 12. maja, održana je dječja trka ispred vrata Starog grada, na kojoj je učestvovalo preko 200 dječaka i djevojčica uzrasta do 12 godina.

U nedjelju, 13. maja sa početkom od 7 sati, na Žutoj plaži okupilo se preko 400 triatlonaca koji su se takmičili individualno i u štafeti. Nakon plivačke dionice u zalivu, zatim vožnje biciklom na dionici Kotor – Kamenari – Kotor i trčanja po donjem putu Kotor – Sv. Stasije – Kotor, dobili smo i pobjednike.

U konkurenciji žena pobijedila je Federika de Nicola sa vremenom 4:32:45.0, na drugom mjestu bila je Melanie Baumann 4:37:01.3, a treće mjesto Željka Šaban 4:45:02.6.

U konkurenciji muškaraca dominacija triatlonaca iz Češke, pobjednik je Jan Sneberger 4:13:38.9, drugoplasirani je Honza Jan Jakubicek 4:17:09.1, a treće mjesto zauzeo je Jan Oppolzer 4:17:17.2.