Piše: Vladan 739 pregleda Dodaj komentar

Nepuna četiri minuta igre bila su dovoljna Stevanu Jovetiću da se upiše u strijelce i ovjeri pobjedu Mančester sitija kod kuće protiv Sautemptona sa 4:1, u prvoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Jo-Jo je u 77. minutu ušao u igru umjesto Silve (sedmi put u sezoni je ušao sa klupe), a četiri minuta kasnije je iskoristio lošu intervenciju odbrane gostiju i sa nekoliko metara pogodio mrežu.

To je drugi gol crnogorskog reprezentativca u prvenstvu.

Osim Jovetića, strijelci za Siti bili su Jaja Ture u trećem minutu iz jedanaesterca,Samir Nasri i Edin Džeko u u prvom, odnosno četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena.

Jedini gol za Sautempton postigao je Riki Lambert u 37. minutu iz jedanaesterca.

Siti je ovom pobjedom došao na samo bod zaostatka za liderom Liverpulom, koji ima i utakmicu više, a “crveni” će sjutra gostovati Vest Hemu.

Siti ima 70 bodova i zauzima drugo mjesto, dok je Sautepmton osmi sa 48.

Mančester siti – Sautempton 4:1