Piše: Vladan 629 pregleda Dodaj komentar

Nakon što je “zgazio” Milan, protiv kojeg je postigao dva gola i upisao asistenciju u pobjedi Mančester sitija od 5:1, Stevan Jovetić je nastavio da oduševljava publiku u Americi.

On je bio najbolji akter u remiju “građana” protiv Liverpula (2:2), a oba pogotka djelo su našeg reprezentativca.

Liverpul je ipak slavio na stadionu “Njujork jenkija” nakon špenala, pošto u prve tri serije za “građane” nijesu bili precizni Kolarov, Jaja Ture i Hesus Navas.

A nakon spektakularnih 20-tak minuta u kojima su dvije prvoplasirane ekipe jurišale na gol a akcije se smjenjivale kao na traci, Jovetić je u nastavku poluvremena “uzeo” loptu “redsima”, ali dva njegova sjajan proigravanja nije iskoristio Hesus Navas.

U nastavku je Jovetić odlučio da sam završi posao – pogađao je u 53. i 68. minutu, ali se “crveni” nijesu predavali.

Najprije je izjednačio Henderson u 59. minutu, da bi nakon što je Jovetić izišao iz igre (zzamijenio ga Jaja Ture) rezervista Sterling postavio konačan rezultat pet minuta prije kraja.