Piše: Vladan 685 pregleda Dodaj komentar

stevan jovetic2Nakon pola godine patnje, mučenja sa povredama, čak i ruganja engleskih medija, Stevan Jovetić je dočekao svojih pet minuta slave – postigao je prvi gol u Premijer ligi, i to u derbiju protiv Totenhema na “Vajt hart lejnu”.

Siti je slavio sa ubjedljivih 5:1 i –  da bude još ljepše za crnogorskog napadača – ostao sam na vrhu Premijer lige nakon jučerašnjeg remija Arsenala u Sautemptonu, te velikog kiksa Čelzija kod kuće sa Vest Hemom (0:0).

Jovetić je ušao u finišu prvog poluvremena umjesto povrijeđenog Serhija Aguera, strijelca jedinog gola u dotadašnjem dijelu meča, a teren je napustio u zagrljaju trenera Manuela Pelegrinija.

Čim je počelo drugo poluvrijeme gosti su dobili penal i igrača više, što je olašalo posao cijelom timu, posebno Jovetiću koji je igrao tek drugi meč u Premijer ligi.

Jaja Ture iz penala, pa Džeko iz igre, odveli su goste do 0:3, a nakon što je Kapue postigao utješni gol za domaćina, na scenu je stupio crnogorskih reprezentativac – prihvatio je loptu na lijevoj strani terena nakon pasa Fernandinja, stuštio se ka šesnaestercu, ispred sebe je imao jednog igrača Totenhema kome je pomjerio lopu udesno i gađao suprotini ugao gola Uga Ljorisa.

Jovetić je u finišu meča imao još jednu veliku šansu da postigne drugi gol i odigra utakmicu iz snova, ali mu je Hesus Navas ubacio loptu koja je otišla suviše nazad.

U posljednjem minutu, Kompani se nakon prekida pobrinuo da Siti sa stilom preuzme čelnu poziciju – 1:5.

Odlukom da uvede Jovetića u igru u prvom poluvremenu gostujućeg derbija, kod rezultata 1:0 za Siti, trener Manuel Pelegrini je pokazao da vjeruje crnogorskom napadaču. Jovetić mu je vratio odličnom igrom, ne samo zbog postignutog gola.

Najveći gubitnici kola su Čelzi i Žoze Murinjo, koji su odigrali neočekivanih 0:0 kod kuće sa “davljenikom” Vest Hemom.

Siti je prvi sa 53 boda, Arsenal je drugi sa 52, dok je Čelzi ostao treći sa 50.

Prštalo je u brimingemskom derbiju, u kojem je domaća Aston Vila nakon vatrometa golova strušla Vest Bromvič – 4:3. Prvi dio igre završen je sa nevjerovatnih 3:3, nakon što su gosti vodili 2:0, potom gubili 3:2, a onda vratili stvari na početak.

Jedini gol u drugom poluvremenu, ispostavilo se i odlučujući, postigao je Benteke iz penala.

Gol Stevana Jovetića možete pogledati na 5:00