Piše: Vladan 946 pregleda Dodaj komentar

damjanovicFudbaleri Seula i Gvangžua su danas odigrali prvi meč finala azijske Lige šampiona.

Utakmica na “World Cup” stadionu u Seulu je okončana bez pobjednika 2:2, a naš reprezentativac Dejan Damjanović je golom u 83.minutu održao nadu svom timu da u revanšu može doći do titule.

Domaćin je poveo već u 12.minutu preko Eskudera koji je iskoristio smušenost odbrane ekipe koju sa klupe predvodi Marćelo Lipi. Gosti su se brzo pribrali i u 30.minutu Elkeson je poravnao na 1-1, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku nešto bolja igra gostiju koji su u 59.minutu preko Gao Lina došli do prednosti. Igrači Seula su se tek tada trgli i preuzeli inicijativu. Mogli su do izjednačenja u 65.minutu ali je Eskudero bio sebičan i pokušao je sam da savlada Ženg Čenga, nije uspio u tome.

U 83.minutu nakon što je Eskudero ubacio loptu u kazneni prostor Damjanović je sjajno regaovao i poravnao je na 2-2. Mogao je popularni “Boske” da nokautira Kineze ali je u 94.minutu njegov udarac odbranio Ženg.