Vešović: I pored kiksa i dalje smo u dobroj situaciji

Piše: Ognjen 797 pregleda Dodaj komentar

Fudbaler Rijeke Marko Vešović smatra da je Crna Gora i dalje u dobroj poziciji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, uprkos šokantnom porazu u Jermeniji.

“Sokolovi” su vodili 2:0 na poluvremenu u Jerevanu, a onda u nastavku prokockali prednost i ostali praznih ruku (3:2).

Ciklus kvalifikacija počeli smo odlično, napravili veliko pozitivno iznenađenje. Međutim, onda nam se desilo da smo vodili u Jermeniji, imali odgovarajući rezultat na poluvremenu, da bismo u drugom poluvremenu doživjeli nevjerovatan pad. Međutim, i pored tog kikisa smo i dalje u dobroj situaciji. Neće biti lako izboriti plasman na prvenstvo jer je grupa teška, iako mnogi ne misle tako. Sigurno je da ćemo pružiti maksimum na svakoj utakmici do kraja kvalifikacija jer se nadamo plasmanu na najveće fudbalsko takmičenje“, rekao je Vešović za “Sport klub”.

Rijeka će sljedeće subote gostovati Dinamu u derbiju hrvatskog prvenstva.

Za nas jako važan meč. Biće to teško gostovanje, ali svjesni smo šta nam ta utakmica donosi, tako da ćemo dati sve od sebe da napravimo dobar rezultat.Iskreno, malo ko je u Hrvatskoj očekivao da neko može da smijeni Dinamo sa trona, na kome su se godinama nalazili, ali kako vrijeme odmiče, to im postaje realnost. Mi se nadamo da ćemo nastaviti sa dobrim igrama, na kraju prvenstva postati prvi i tako obradovati sve navijače našeg kluba, ali i ljude iz cijele države koji su za smjenu prvaka Dinama kao prvaka”, istakao je Vešović.

Rijeka je poslije 17 kola lider u domaćem prvenstvu sa šest bodova više od Dinama.