Veliki preokret “plavih”: Budućnost pobijedila Cedevitu u dramatičnoj završnici!

Piše: Vladan 618 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti su nastavili seriju pobjeda!

“Plavi” su u uzbudljivoj završnici, serijom 12:2 u finišu, pobijedili ekipu iz Zagreba rezultatom 80:78 i ostali u igri za drugo mjesto pred plej-of ABA lige.

Imali su Zagrepčani odličnu situaciju u “Morači”. Vodili su 76:68 na četiri minuta prije kraja.

Međutim, od tog trenutka postigli su samo dva poena i to sa linije penala, dok su “plavi” ubacili 12 koševa.

U posljednje tri sekunde imala je Cedevita šansu da izjednači ili pobijedi, ali je Noris Kol blokirao Džejkoba Pulena i sačuvao trijumf.

Budućnost je dobro otvorila utakmicu, povela 15:7, ali je nakon ulaska Pulena, Cedevita došla do preokreta.

Odlično su šutirali za tri gosti, što im je omogućilo da od početka druge četvrtine, pa praktično do kraja imaju vođstvo.

U finišu je ponovo zablistao Koti Klark. Skokovi u napadu, poeni iz reketa i trojka, kada je Budućnost preokrenula, da bi njegove majstorije nadogradio Noris Kol trojkom 80:76, koja je na kraju presudila pobjednika.

Budućnost se ovim trijumfom izjednačila sa Cedevitom, ali su Zagrepčani i dalje drugi jer su na svom parketu slavili sa pet poena razlike.

U posljednjih šest kola neophodno je da ekipa Jasmina Repeša dobije jednu utakmicu više od Cedevite, da bi ostala na drugom mjestu i imala prednost domaćeg parketa na startu plej ofa, što je izuzetno važno, znajući u kakvoj atmosferi igra Budućnost u “Morači”.

Erl Klark je ubacio 17 poena i uhvatio devet lopti, Noris Kol je dodao 14, Edvin Džekson 11, Koti Klark je upisao 10 koševa i devet skokova, dok je isti broj poena i skok više imao Goga Bitadze.

Sa druge strane, 25 poena Pulena, 18 Kobsa.

Budućnost će u petak dočekati Gran Kanariju u Evroligi, a potom slijedi gostovanje Olimpiji u ABA ligi.