Veliki preokret Budućnosti i pobjeda u derbiju nad Rudarom!

Piše: Ognjen 702 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti prekinuli su seriju od šest mečeva bez pobjede – u 26. kolu CFL izabranici Miodraga Vukotića savladali su pljevljaski Rudar sa 3:2.

U lijepoj predstavi dva tima na našem najvećem stadionu viđeno je puno uzbuđenja, dva penala i prije svega preokret “plavih” za samo šest minuta igre.

Rudar je bio konkretniji u prvom poluvremenu i golovima Melunovića stigao do vođstva od 2:0. Mogao je domaćin da ode na odmor sa povoljnijim minusom, ali je golman Pljevljaka Radanović zaustavio šut Đalovića sa bijele tačke.

Buđenje Budućnosti uslijedilo je početkom nastavka. Pogocima Vujovića i Đalovića lider je u periodu od 49. do 55. minuta došao do potpunog preokreta i najavio prekid crne serije.

Do kraja susreta bilo je još dobrih situacija pred oba gola, ali su mreže mirovale. Tako su “plavi” zadržali pet bodova više u odnosu na Mladost, koja je danas bila bolja od Petrovca 2:0.

Ekipa Dejana Vukićevića je dobrom igrom u drugom poluvremenu slomila otpor tima sa stadiona pod Malim brdom. Tri boda “romantičarima” donijeli su Kopitović i Petrović.

Trijumfe na strani upisali su Grbalj i Bokelj. “Trikolori” su golom Pavlovića savladali Zetu, dok je Bokelj bio ubjedljiv u Bijelom Polju. Jedinstvo je matirano pogocima Macanovića, Pajovića i Zlatičanina. Počasni pogodak za fenjeraša djelo je Hajrovića.

Jedina utakmica koja je završena bez golova odigrana je na Cetinju, gdje su igrali Lovćen i Iskra.

Posljednji meč ovog kola na programu je sjutra, od 15:30h sastaće se Dečić i Sutjeska.