Veliki korak ka završnom turniru – Budućnost nadigrala Baja Mare!

Piše: Vladan 595 pregleda Dodaj komentar

Prvak Evrope se vraća u Budimpeštu da brani tron – nakon 29:24 protiv Baja Marea u Rumuniji, bilo bi čudo nad čudima da rukometašice Budućnosti 7. i 8. maja ne nastupe na fajnl-foru u glavnom gradu Mađarske.

Podgoričanke su odigrale gotovo perfektno prvo poluvrijeme, imale i osam golova razlike, ali su u nastavku stale i dozvolile rivalu da u 51. minutu priđe na 24:25.

Do kraja meča se mreža Marte Žderić nije tresla, a Kristina Neagu je praktično stavila tačku na dvomeč – dala je dva gola, iznudila sedmerac koji je realizovala Radmila Petrović i asistirala Dragani Cvijić za konačnih 29:24.

Neagu je bila najefikasnija igračica meča sa osam pogodaka, jednim više od Petrovićeve. Majda Mehmedović je pet puta tresla mrežu, Cvijićeva četiri, Katarina Bulatović tri, a Milena Raičević i Kinga Ahruk po jednom.

Kod domaćih je najefikasnija bila Alison Pino sa sedam golova, a Lois Aabing i Patrićija Vizitiju su dale po četiri.

Revanš se igra 10. aprila u “Morači” i biće vjerovatno samo formalnost. Fajnl-for u Budimpešti je zakazan za 7. i 8. maj.

Baja Mare – Budućnost 24:29 (10:17)

Baja Mare – Dvorana „Laskar Pana”. Gledalaca: 2.080. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Baja Mare 5 (3), Budućnost 5 (5). Isključenja: Baja Mare 2, Budućnost 2 minuta.

Baja Mare: MUNTEANU (17 odbrana), Ungureanu, DO NASIMENTO 1, Tanasije, PINO 7 (1), ABING 4 (2), Perijanu 3, ARDEAN-ELISEJ 1, Dumanska, JEŽIĆ 2, Marin, Tatar 2, Preda, VIZITIJU 4.

Budućnost: Nenezić (odbrana i sedmerac), ŽDERIĆ (13 odbrana), Abdala, PETROVIĆ 7 (3), NEAGU 8 (1), Jauković, Agović, Irman, Kovačević, BULATOVIĆ 3 (1), Ramusović, CVIJIĆ 4, MEHMEDOVIĆ 5, B. Pavićević, Ahruk 1, RAIČEVIĆ 1.