Veliki korak Budućnosti ka polufinalu Kupa – “Plavi” srušili Sutjesku

Piše: Vladan 869 pregleda Dodaj komentar

Budućnost je danas u prvom meču četvrtfinala slavila protiv Sutjeske rezultatom 2:0 i napravila veliki korak ka plasmanu u polufinale, i to protiv najvećeg rivala i lidera prvenstva, do danas jedinog neporaženog tima ove sezone u oba takmičenja.

Golovima Nikača u 22. i Raičevića 37. minutu Budućnost je slavila sa 2:0 i napravila vrlo pristojnu razliku pred revanš kraj Bistrice 22. novembra.

Ekipa Nikole Rakojevića takođe je imala šanse – dvije velike u prvom poluvremenu, Lončar i Ivanović nisu postigli gol, pa Nikšićane za tri sedmice čeka vrlo teška misija da nadoknade ovaj poraz.

Publika se vratila na stadion pod Goricom, i to u najvećem crnogorskom derbiju, a skoro 2.000 navijača moglo je da vidi dobar fudbal – otvorenu utakmicu, sa mnogo šansi, posebno u prvom poluvremenu, a Budućnost je još jednom potvrdila da je u dobroj napadačkoj formi, nakon što je na prethodna tri meča dala devet golova.

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Sutjeska – pas Igora Ivanovića u 7. minutu pocijepao je odbranu Budućnosti, Lončar je iz drugog plana izašao sam na golmana Mijatovića i iz mat-pozicije pucao pored gola.

Isti igrač oprobao je potom šut iz daljine, sa 25 metara, a fudbalerima Budućnosti kao da je trebalo 20-ak minuta da se zagriju i počnu da igraju fudbal.

Domaći su u 20. minutu izveli prvu dobru akciju, kada su kombinovali Igumanović i Tučević, a samo dva minuta kasnije i poveli.

Brza, tačna i efektna kombinacija – Vlaisavljević je driblao, Tučević ubacio, a Nikač pogodio sa peterca – mreža golmana Sutjeske Vladana Giljena zatresla se prvi put od 9. septembra.

“To je fudbal, moglo je da bude drugačije, Sutjeska je imala šanse na početku, na našu sreću nije dala gol. Mislim da je prvo poluvrijeme bilo baš za uživanje, mnogo šansi, mnogo lijepih akcija, dva naša gola. U nastavku se igralo opreznije – malo zbog umora, malo zbog taktike. Očekivali smo da Sutjeska izađe visoko, ali nismo imali dovoljnu svježinu da to iskoristimo. Ipak, zaslužena pobjeda, zadovoljan sam”, kazao je Dragan Kažić, trener Budućnosti.

Prvi gol je bio “okidač” za igrače Budućnosti, koji su nastavili da lijepo kombinuju.

Dobro su, na drugoj strani, kombinovali i gosti, ali za razliku od fudbalera Budućnosti, svoje šanse nisu pretvarali u golove.

Igor Ivanović je u 25. minutu propustio drugu veliku šansu za Sutjesku – golman Mijatović je odbranio njegov udarac iz daljine.

Vrlo maštoviti bili su fudbaleri Budućnosti u napadu, vrhunska kombijacija viđena je u 28. minutu, Marko Vučić je u posljednjem trenutku povukao za dres Sekulića (po procjeni sudije Predraga Radovanovića, van šesnaesterca), a Nikač je iz slobodnog udarca pucao pravo u Giljena.

Veliku šansu imala je Budućnostu u 35. minutu – Sekulić je ne dodavanje Nikača bio sam ispred protivničkog gola, ali mu je Giljen odbranio, što je bila samo uvertira za drugi gol Budućnosti.

Još jedna prava, evropska akcija, sa vrhunskom realizacijom – Sekulić je centrirao, raspoloženi Nikač glavom asistirao Raičeviću, koji je pogodio sa peterca.

Kontrolisala je Budućnost igru u finišu prvog dijela, kada je šansu imao i neuhvatljivi Vlaisavljević, bivši igrač Sutjeske.

“Čestitam Budućnosti na na zasluženoj pobjedi, bez obzira što smo imali inicijativu na početku i dvije dobre šanse. Čini mi se da polako ulazimo u fazu dobrog zamora, nije lako igrati dobro i u prvenstvu i u Kupu, tako da će nam dobro doći predstojeća pauza”, kazao je Nikola Rakojević, trener Sutjeske.

U nastavku, domaći su bili još sigurniji i nisu dopustili Nikšićanima šanse kakve su imali u prvom poluvremenu.

Nije bilo dinamično kao u prvom dijelu, a Budućnost je mogla da postigne i treći gol, i to iz prekida – Simović i Raspopović imali su prilike glavom, no nisu bili precizni.

Osim Budućnosti, veliki korak ka plasmanu u polufinale Kupa danas su napravili Mladost, Grbalj i Lovćen.