Velika pobjeda vaterpolista – Crna Gora u finalu Evropskog prvenstva!

Piše: Vladan 751 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Beogradu.

“Ajkule” su pobijedile Mađarsku rezultatatom 8:5.  Ovo je najubjedljivija pobjeda u mečevima sa Mađarskom.

Mađarska je vodila na startu 1:0 i 2:1, a Crna Gora je prvi put do prednosti stigla u drugoj četvrtini. Do posljednje četvrtine maksimalna prednost bila je plus dva, a onda na kraju i plus tri za veliku pobjedu.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji su bili Nikola Janović i Aleksandar Ivović sa po dva gola, dok su po gol postigli Mlađan Janović, Darko Brguljan, Nikola Vukčević i Draško Brguljan.

Dvostruki strijelci za Mađarsku bili su Deneš Varga i Peter Manherc.

Blistao je Miloš Šćepanović, koji je duel završio sa 11 odbrana.

Crna Gora će u finalu igrati protiv Srbije.

Ulaskom u finale, Crna Gora je obezbijedila plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Finale između Crne Gore i Srbije igra se u  subota od 17.45.

Crna Gora – Mađarska 8:5 (2:2, 2:1, 1:1, 3:1)

Crna Gora: Šćepanović (11 odbrana), Dr. Brguljan 1, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 1, Radović, M. Janović 1, N. Janović 2, Ivović 2, Mišić, Vukčević 1, Jokić, Lazović.

Mađarska: Nađ (10 odbrana), Gor Nađ, Batori, Erdelji, Vamoš, Hošnjanski 1, Deker, Manherc 2, Da. Varga, De. Varga 2, Kiš, Harai, Bistritšanji.